Par labiem vakcinācijas rādītājiem godina Vidzemes ģimenes ārstus

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns saņem "Astra Zeneca" vakcīnas pret Covid-19 pirmo poti Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā. FOTO: Zane Bitere/LETA

Trešdien Valmierā ģimenes ārstu un ārstu palīgu noslēdzošajā konferencē "Vakcinācija pret Covid-19: aktualitātes un izaicinājumi" par labiem Covid-19 vakcinācijas rādītājiem trīs nominācijās tika godināti vairāki Vidzemes ģimenes ārsti, vēstī Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāvji.

Goda rakstu par labāko pacientu vakcinācijas pret Covid-19 aptveri praksē pasniedza ģimenes ārstam Jurim Tralmakam, kura praksē pret Covid-19 vakcinēti 67% pacientu.

Goda rakstu par labāko pacientu vakcinācijas pret Covid-19 aptveri senioru grupā pasniedza ģimenes ārstei Baibai Kalniņai, kuras praksē pret Covid-19 vakcinēti 76% senioru un pacientu, kas slimo ar hroniskām slimībām.

Savukārt goda rakstus par visvairāk pret Covid-19 vakcinētajiem pacientiem pasniedza ģimenes ārstam Jurim Jakovinam, kura praksē pret Covid-19 vakcinēti 2718 pacienti, ģimenes ārstei Dinai Puhartei-Zicmanei, kuras praksē pret Covid-19 vakcinēti 1808 pacienti, un ģimenes ārstei Maijai Liepiņai, kuras praksē pret Covid-19 vakcinēti 1616 pacienti.

Goda rakstus pasniedza Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Konferencē speciālisti no SPKC, Imunizācijas valsts padomes, Latvijas Psihoterapeitu ārstu asociācijas un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas kopā ar ģimenes ārstiem un prakšu ārstu palīgiem diskutēja par aktualitātēm saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību un vakcināciju, kā arī dalījās līdzšinējā pieredzē saistībā ar darbu pandēmijas apstākļos.

Konferencē tika apspriestas tādas tēmas kā imunitātes ilgums pēc vakcinācijas vai izslimošanas, saslimstības prognozes rudenī atkarībā no vakcinācijas tempiem, vakcinācijas darba organizēšana ģimenes ārsta praksē, statistika un citas.

Patlaban Latvijā vakcināciju pret Covid-19 noslēguši 42% no visiem Latvijas iedzīvotājiem un 48% no iedzīvotājiem, kas vecāki par 12 gadiem un šobrīd var vakcinēties pret Covid-19.

Konferences ģimenes ārstiem un ārstu palīgiem organizē Veselības ministrija, SPKC un NVD.

Uz augšu
Back