Sv, 14.08.2022.

RSU lielākais ārvalstu studentu skaits ir no Skandināvijas

LETA
RSU lielākais ārvalstu studentu skaits ir no Skandināvijas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Uzraksts Rīgas Stradiņa universitāte.
Uzraksts Rīgas Stradiņa universitāte. Foto: Zane Bitere/LETA

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) studē 2523 ārvalstu studenti, no kuriem 44% ir no Skandināvijas, ikgadējā RSU akadēmiskajā sanāksmē informēja augstskolas rektors Aigars Pētersons.

Kopumā šogad RSU vietējo un ārvalstu reflektantu un uzņemto studentu skaits par 10%. Pašlaik no visiem ārvalstu studentiem RSU 44% ir no Skandināvijas valstīm, 33% - no Vācijas, 5% - no Itālijas, 2% - no Izraēlas un 15% - no citām valstīm.

Atskatoties uz iepriekšējo mācību gadu, kas pavadīts Covid-19 pandēmijas apstākļos, Pētersons atzinīgi novērtēja augstskolā ieguldīto darbu, kas rezultējās ar ievērojami pieaugušo video lekciju un nodarbību skaitu. RSU vadība vairāk nekā 160 stundas jeb 20 darba dienas veltījušas RSU interešu aizstāvībai, veidojot jauno Augstskolu likumu, kā arī aicinot piešķirt valsts budžeta vietas sociālo zinātņu studiju programmām.

Rektors atzinīgi novērtēja arī visas RSU komandas lielo nopelnu, gūstot izcilu starptautisko zinātnes vērtējumu un panākot ievērojamu kāpumu augstas raudzes publikāciju skaitā. Pēdējo gadu laikā RSU augstas raudzes publikāciju skaits ir palielinājies par 80%.

Pētersons atklāja, ka tuvāko gadu laikā durvis vērs gan jaunais sociālo studiju centrs Kuldīgas ielā 9 un farmācijas studiju centrs Konsula ielā 21, kā arī Sporta kluba jaunā ēka Cigoriņu ielā 3. Ievērojami uzlabojumi veikti esošajās ēkās, piemēram, uzlabojot studentu dzīves apstākļus dienesta viesnīcās Hipokrāta ielā 3 un Mārupes ielā 17 un 17/1. Aizvadītajā studiju gadā atklāts jaunais Anatomijas muzejs, kas ir viens no modernākajiem anatomijas muzejiem Eiropā. Aizvadīto trīs mēnešu laikā muzeju apmeklējuši vairāk nekā 3000 cilvēku. Muzeja apmeklējums RSU darbiniekiem un studentiem ir bez maksas.

Rektors RSU darbiniekus iepazīstināja arī ar finanšu rādītājiem un realizēto algu pieaugumu, šogad atalgojuma kāpumam novirzot 1,75 miljonus eiro. RSU ir veikusi docētāju algu reformu, kas paredz atalgojuma mainīgās daļas pieaugumu atbilstoši katra docētāja sniegumam, īpaši - zinātnē.

LETA jau ziņoja, ka arī šogad otro gadu pēc kārtas augstskolas ir saņēmušas augstu reflektantu pieteikumu skaitu dažādās studiju programmās. Pērn augstskolas saņēma lielāko pieteikumu skaitu pēdējo piecu gadu laikā - 10 296 pieteikumus, un arī šogad reflektantu skaits ir saglabājies gandrīz tikpat augsts - augstskolas saņēmušas 10 182 pieteikumus, no kuriem 9376 jeb 92,1% ir apstiprināti pirmajā prioritātē.

Pēc informācijas vienotās uzņemšanas vietnē portālā "Latvija.lv", šogad ir pēdējos deviņos gados augstākais to reflektantu pieteikumu skaits, kuri apstiprināti pirmajā prioritātē. Pēdējo reizi tik augsts pieteikumu skaits bijis uz 2013./2014.mācību gadu. Savukārt viens no augstākajiem rādītājiem ir bijis uz 2011./2012.mācību gadu, kad augstskolas saņēma 11 547 studiju pieteikumus, no kuriem 11 006 jeb 95,31% tika apstiprināti.

Kā katru gadu, nemainīga pieteikumu skaita līdere ir LU. Šajā augstskolā apstiprināti jau 4840 reflektantu pieteikumi, savukārt kopumā saņemti 19 086 pieteikumi visās prioritātēs. Otrajā vietā ierindojās RTU, bet trešajā Rīgas Stradiņa universitāte. No reģioniem līdere bija Daugavpils Universitāte.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu