Raidījums: Mirusi ar koronavīrusu saslimusī 19 gadus vecā māmiņa

TVNET/LSM.lv
Raidījums: Mirusi ar koronavīrusu saslimusī 19 gadus vecā māmiņa
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Slimnīcas gaitenis. Ilustratīvs attēls.
Slimnīcas gaitenis. Ilustratīvs attēls. Foto: Paula Čurkste/LETA

Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā mirusi ar Covid-19 saslimusī 19 gadus vecā māmiņa, kura nebija vakcinējusies pret vīrusu, šodien vēsta LTV raidījums "Panorāma".

Viņa saslima pēdējā grūtniecības trimestrī, un slimības gaita bija smaga. Par jaundzimušo rūpējas ģimene.

LTV jau iepriekš vēstīja, ka tā esot bijusi jaunākā Latvijas Covid-19 paciente. Sieviete nebija vakcinēta pret Covid-19 un tieši grūtniecības pēdējā trimestrī ar to smagi saslima. Taču grūtniecība pati par sevi ir riska faktors un, ja gaidībās esoša sieviete saslimst ar Covid-19, tas var beigties arī ļoti smagi, tostarp - ar nāvi.

Toreiz atklāt notikušā detaļas ārsti nevēlējas, taču LTV bija zināms, ka mediķu redzeslokā gaidībās esošā sieviete nokļuva sestdien, 28.augustā. Vispirms grūtniece vērsās Rīgas Dzemdību namā, jo jutās slikti. Tur, veicot Covid-19 testu, atklāja inficēšanos. Kad gaidāmā bērniņa un topošās mātes stāvoklis strauji pasliktinājās, dzemdētāju nogādāja Stradiņa slimnīcā.

Mazuli izdevās glābt akūtā ķeizargrieziena operācijā, savukārt par viņa mammas dzīvību turpināja cīnīties Stradiņa slimnīcas mediķi.

Jau vēstīts, ka jaunākie pētījumi liecina, ka grūtniecēm drošas ir "Pfizer" un "Moderna" vakcīnas pret Covid-19, sarunu ciklā par vakcināciju pret Covid-19 norādīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Sievietes un bērna veselības klīnikas vadītāja ginekoloģe Maira Jansone. 

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu