Darba devēji prasa tiesības pārliecināties par darbinieku Covid-19 sertifikātu esamību

Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone. FOTO: LETA

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) uzskata, ka darba devējam būtu jādod tiesības pārliecināties par to, vai darbiniekiem ir Covid-19 sertifikāts, ceturtdien Latvijas Radio raidījumā atzina LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone un LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

"Atlaišana, protams, ir galējais līdzeklis pie darba spēka trūkuma. Bet ir situācijas, kad darba devējs ir iedzīts stūrī, un viņam nav variantu - lai turpinātu ražošanas procesu un piegādes, bieži vien ir jāpieņem arī skarbi lēmumi,"

34

sacīja Meņģelsone.

Viņa norādīja uz jau iepriekš LDDK pausto par to, ka jāievieš vienkāršs un visiem saprotams regulējums, kas dotu pilnvarojumu darba devējiem elastīgi organizēt nodarbinātību, nodrošinot prasību pēc epidemioloģiski drošas darba vietas, un noteikt prasību darba pienākumu veikšanai uzrādīt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, ja, veicot darba pienākums, ir risks inficēt citas personas.

Savukārt LTRK arī uzskata, ka vakcinācijas aptveres palielināšanai kā labs motivators kalpotu arī obligāta testa veikšana par saviem līdzekļiem tiem darbiniekiem, kuriem nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

34

"Ja mēs redzam, ka obligātu vakcināciju pa visu laukumu nav iespējams pieņemt un citi motivācijas pasākumi nestrādā, obligātie testi būtu ļoti labs motivators," uzsvēra Endziņš.

Pēc LTRK domām, maksas testēšanas gadījumā vajadzētu ieviest arī pārejas posmu, līdz kuram persona testus varētu veikt vēl par valsts līdzekļiem, lai šajā periodā būtu iespējams saņemt vakcīnu. Savukārt, ja persona to izvēlētos nedarīt, tad pēc pārejas perioda testēšana būtu jāveic par saviem līdzekļiem.

Jau vēstīts, ka nākamās nedēļas valdības sēdē paredzēts skatīt pārveidotos noteikumus Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) norādīja, ka ar jauno regulējumu paredzēts paplašināt drošajā un daļēji drošajā līmenī sniegto pakalpojumu skaitu, proti, tos varēs saņemt tikai personas ar Covid-19 sertifikātiem vai citos gadījumos - arī personas ar negatīviem Covid-19 testu rezultātiem.

Tāpat plānots noteikt vairākas profesiju grupas, kur darbiniekiem Covid-19 testi būs jāveic par saviem līdzekļiem.

Uz augšu
Back