Sv, 14.08.2022.

Nedaudz sarucis Covid-19 skarto izglītības iestāžu skaits

TVNET/LETA
Nedaudz sarucis Covid-19 skarto izglītības iestāžu skaits
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Shutterstock

Saslimstības ar Covid-19 dēļ izglītības procesu attālināti turpinās atsevišķas klases 268 izglītības iestādēs 41 pašvaldībā, kas ir par 18 izglītības iestādēm mazāk nekā iepriekšējā nedēļā, informēja Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vecākā eksperte Jana Veinberga.

Savukārt pašvaldību, kurās Covid-19 dēļ atsevišķās iestādēs dažās klasēs mācības notiek attālināti, skaits saglabājies nemainīgs - 41. Kopumā Latvijā pašlaik ir 43 pašvaldības.

Kopumā jaunajā mācību gadā klātienē izglītības process tika sākts 672 izglītības iestādēs. Salīdzinot ar situāciju pirms nedēļas, izglītības iestāžu skaits, kurās daļa klašu pārgājušas uz attālināto izglītības procesu, ir sarucis par 18. Šonedēļ par attālinātu, daļēju attālinātu vai individuālu mācību pieeju nācās domāt 13 pirmsskolas obligātā vecuma grupām, 91 klasei pamatizglītības pakāpē un 48 klasēm vidējās izglītības pakāpē, savukārt dažas iepriekš uz attālinātām mācībām pārgājušas klases varēja atgriezties pie mācībām klātienē.

27.septembrī IKVD bija saņēmis informāciju, ka 44 pirmsskolas obligātā vecuma grupās 11 gadījumos karantīna noteikta visai grupai, deviņos gadījumos - daļai grupas, bet 24 gadījumos pašizolācija noteikta individuāli.

Pamatizglītības pakāpē Covd-19 skāris 698 klases, kas ir par 91 klasi mazāk nekā iepriekšējā nedēļā. Šonedēļ šajā vecuma grupā attālinātās mācības noteiktas 239 klasēm, no tām 177 ir 1. līdz 6.klašu grupā, bet 62 gadījumi ir 7. līdz 9.klašu grupā. Daļēji attālinātas mācības turpina 153 klases, no tām 82 ir 1. līdz 6.klašu grupā, bet 71 ir 7. līdz 9.klašu grupā.

Savukārt individuāli pamatizglītības pakāpē konstatēti 306 Covid-19 gadījumi, no tiem 205 gadījumi ir jaunākajās klasēs, bet 101 - 7. līdz 9.klašu grupā.

Vidējās izglītības pakāpē attālinātas mācības noteiktas 122 klasēm. No tām 39 gadījumos attālināti mācīsies visa klase, 40 gadījumos - klases daļa, bet 43 - individuāli audzēkņi.

IKVD dati liecina, ka visbiežāk izglītības procesu attālināti pašlaik rīko Rīgas, Daugavpils, Jelgavas un Liepājas valstspilsētas un Jēkabpils novada izglītības iestādēs.

Visvairāk attālināti mācības apgūstošo klašu ir 1.- 6.klašu grupā.

LETA jau ziņoja, ka jaunajā 2021./2022.mācību gadā klātienes mācībās drīkst piedalīties tikai tie skolēni un izglītības darbinieki, kuri digitālā vai papīra formātā var uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu.

Gadījumos, ja skolēnam netiks veikta Covid-19 testēšana, attiecīgais izglītojamais nevarēs nedz sākt, nedz arī turpināt izglītības ieguvi klātienē izglītības iestādē. Tādā gadījumā pamatizglītības ieguve būs vecāku atbildība un tā iegūstama ģimenē. Izglītība ģimenē varēs tikt īstenota 1.-9.klasē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu