VM rosina pasākumos veidot ģimenēm ar nevakcinētiem bērniem nodalītu drošības vidi

FOTO: Shutterstock

Veselības ministrija (VM) piedāvā ļaut vecākiem apmeklēt pasākumus drošajā jeb "zaļajā režīmā" arī kopā ar bērniem līdz 12 gadu vecumam, kuri vēl nevar vakcinēties, taču veidojot viņiem nodalītu drošības vidi, informēja VM pārstāve Sintija Gulbe.

Šobrīd "zaļajā" vidē nav noteikti nekādi papildus epidemioloģiskās drošības pasākumi, tāpēc tajā var piedalīties tikai pilnībā vakcinēti vai pārslimojuši cilvēki. Ņemot vērā to, ka daļa bērnu vēl nav vakcinēti un līdz 12 gadu vecumam neveic arī Covid-19 testus, nav iespējams nodrošināt bērnu dalību "zaļajā vidē" tā, lai tas būtu epidemioloģiski droši.

VM rosina, pakalpojumu sniedzējiem organizējot "zaļās vides" pasākumus vai sniedzot tajā pakalpojumos, veidot atdalītu ģimenēm drošu vidi, kurā tiktu nodrošināti pamata drošības pasākumi - ievērotas distances un lietoti mutes un deguna aizsegi, izņēmums gan būtu sabiedriskā ēdināšana. Piemēram, teātros ģimenēm ar bērniem būtu jāveido atdalītas sēdvietas ar distanci, sabiedriskās ēdināšanas vietās - ģimeņu galdiņi, kas novietoti ar distanci no pārējiem.

Lai paplašinātu iespējas bērniem, kas vecāki par 12 gadiem, piedalīties pasākumos un saņemt pakalpojumus gan epidemioloģiski daļēji drošajā "dzeltenajā" vidē, gan ģimenēm drošajā "zaļajā" vidē. VM arī rosina izmaiņas testēšanas nosacījumos. Plānots, ka minētos pakalpojumus varētu saņemt un apmeklēt jaunieši no 12 gadiem, izmantojot arī skolas skrīninga Covid-19 testa negatīvo rezultātu. Pasākuma apmeklēšanai tas būs derīgs 72 stundas pēc veikšanas.

Jau ziņots, ka, lai novērstu Covid-19 saslimstības pieaugumu un vienlaikus saglabātu ekonomisko aktivitāti, VM piedāvā visos gadījumos, kad tas ir iespējams, ekonomiskās un sociālās aktivitātes - pakalpojumu sniegšanu, pasākumu organizēšanu un citas aktivitātes iekštelpās īstenot daļēji drošajā, "dzeltenajā", vidē vai drošajā, "zaļajā" vidē. Bez sertifikātu pārbaudīšanas nedrošajā "sarkanajā" vidē saglabātos tikai pirmās nepieciešamības pakalpojumu sniegšana.

Uz augšu
Back