Oktobrī kultūrvietu telpas varēs apmeklēt, uzrādot Covid-19 sertifikātu

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Kultūras pakalpojumi telpās no 11.oktobra būs pieejami, tikai uzrādot Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcināciju, vīrusa pārslimošanu vai negatīvu testa rezultātu, otrdien lēma valdība.

Kā informēja Kultūras ministrijas pārstāve Dace Vizule, kā izņēmums ir paredzēts bibliotēkās reģistrētajiem lasītājiem nodrošināt individuālu grāmatu apmaiņu un iespēju lietot datoru e-pakalpojumu izmantošanai atbilstoši bibliotēkās noteiktajai kārtībai. Grāmatu apmaiņa ir būtiska, lai nodrošinātu mācību un studiju vajadzības.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) uzsvēra, ka kultūras nozarē ir ļoti augsts vakcinācijas aptveres procents, vairākās organizācijās tas jau tagad sasniedz 100%. Ministra ieskatā, nozare jau ir pielāgojusies darbam epidemioloģiski mainīgos apstākļos, jau vasarā aktīvi darbojoties zaļajā un dzeltenajā režīmā. Viņš pauda pārliecību, ka nelielās izmaiņas, kas no 11.oktobra tiks ieviestas, ar izpratni un atbalstu uztvers gan kultūras norišu rīkotāji, gan apmeklētāji.

KM pārstāve norādīja, ka ikvienam iedzīvotājam bez prasības uzrādīt sertifikātu tiek saglabāta iespēja apmeklēt kultūrvietu ārtelpu teritorijas un dabas takas, ievērojot divu metru distanci.

Kultūrvietās - muzejos, bibliotēkās, arhīvos, kultūras centros, mākslas galerijās, izstāžu zālēs, brīvdabas estrādēs, teātros, koncertzālēs, kā arī vietās, kur tiek organizēts amatiermākslas kolektīvu mēģinājums - arī darbiniekiem un pakalpojumu sniedzējiem, kuri kontaktējas ar apmeklētājiem, tiks piemērota prasība strādāt ar sadarbspējīgiem vakcināciju, vīrusa pārslimošanu vai negatīva Covid-19 testa rezultātu apliecinošiem sertifikātiem.

Apmeklētāju skaits kultūrtelpās jānosaka, paredzot vienam apmeklētājam vai vienas mājsaimniecības pārstāvjiem demit kvadrātmetri no publiski pieejamās telpas platības.

Organizētos publiskos kultūras pasākumos atbilstoši iepriekš noteiktajai kārtībai apmeklētāji arī turpmāk varēs piedalīties vienīgi ar derīgiem sertifikātiem, kas apstiprina vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas faktu, vai pirms pasākuma veikta Covid-19 testa negatīvu rezultātu.

Vakcinētas vai Covid-19 pārslimojušas personas, tāpat kā līdz šim, varēs tikties epidemioloģiski drošajā - "zaļajā režīmā" - organizētos publiskos pasākumos bez skaita ierobežojuma, neievērojot divu metru distanci un nelietojot mutes un deguna aizsegus.

Tāpat kā iepriekš kultūras un izklaides pasākumus tā saucamajā "zaļajā režīmā" varēs apmeklēt pieaugušie ar Covid-19 vakcinācijas un pārslimošanas sertifikātiem, ņemot līdzi arī savus nepilngadīgos bērnus. Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav jāveic Covid-19 testi, savukārt bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāspēj uzrādīt Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros.

Ja šāda iespēja tiks paredzēta, pasākuma rīkotājam jānodrošina atsevišķs sektors, kurā ierādāmas vietas vecākiem ar tiem bērniem, kuri pasākumu apmeklē bez Covid-19 sertifikāta vai ar Covid-19 testēšanas sertifikātu. Minētajā sektorā jāievēro visi tā saucamajā "dzeltenā režīma" pasākumu organizēšanā noteiktie drošības nosacījumi.

Organizētos pasākumos jaukta tipa publikai - daļēji drošajā, tā sauktajā "dzeltenajā režīmā"-, kuros piedalās gan vakcinēti, gan Covid-19 pārslimojuši, gan pirms pasākuma Covid-19 testu veikuši apmeklētāji, uzrādot atbilstošu digitālo sertifikātu, pieļaujamais apmeklētāju skaits turpmāk noteikts līdz 300 personām telpās un 500 personām ārpus telpām.

Šādos pasākumos joprojām būs jāievēro iepriekš noteiktās drošības prasības. Pasākuma apmeklētājiem jāatrodas, fiksētās, personalizētās sēdvietās. Blakus sēdvietās var atrasties ne vairāk kā divas personas, kuras nav no vienas mājsaimniecības, un ne vairāk kā desmit personas, tajā skaitā četri pieaugušie un seši bērni no vienas mājsaimniecības.

Starp katrām blakus esošajām attiecīgi divām vai vienas mājsaimniecības sēdvietām tiek nodrošināta ne mazāk kā divu sēdvietu distance. Sēdvietas rindās tiek izkārtotas, nodrošinot divu metru distancēšanos no priekšā un aizmugurē sēdošajiem. Apmeklētāji, kas atrodas dažādos norobežotos telpas sektoros, savstarpēji nesatiekas.

Tāpat nedrīkst pieļaut apmeklētāju vai personāla drūzmēšanos, jānodrošina divu metru distances ievērošana ārpus sēdvietām. Pasākuma rīkotājs nodrošina biļešu personalizāciju. Personalizācija ietver šādu informāciju par apmeklētāju: vārds, uzvārds, kontakttālrunis, konkrētā sēdvieta pasākumā. Informāciju pasākuma rīkotājs glabā vienu mēnesi un to nodot Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC) pēc tā pieprasījuma. Mutes un deguna aizsegs apmeklētājiem jālieto pasākumos, kuri notiek telpās, bet nav jālieto pasākumos ārpus telpām.

Saglabājas esošais regulējums arī epidemioloģisko prasību nodrošināšanai plašsaziņas līdzekļu raidījumos - mutes un deguna aizsegu var nelietot persona, kurai ir derīgs sadarbspējīgs sertifikāts, un, ja raidījumā piedalās ne vairāk kā 30 dalībnieki vai vienai personai tiek nodrošināti ne mazāk kā desmit kvadrātmetri no raidījuma telpas platības. Ja iespējams, starp raidījuma dalībniekiem nodrošināma divu metru distance.

Noteikumi paredz, ka amatiermākslas kolektīvu mēģinājumos iekštelpās varēs piedalīties ar sadarbspējīgu vakcinācijas, testēšanas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu. Savukārt bērnu un jauniešu amatiermākslas kolektīvu mēģinājumos iekštelpās varēs piedalīties ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu, kā arī rutīnas skrīninga testu.

Precizēts, ka mēģinājumos divu metru distanci var neievērot dejas apguves laikā. Mutes un deguna aizsegus var nelietot, dziedot, spēlējot pūšaminstrumentu un dejojot. Noteikumi paredz individuālas nodarbības amatiermākslas kolektīvu dalībniekiem, kuriem nav sadarbspējīgs vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts. Mēģinājumos būs jānodrošina dalībnieku reģistrācija.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu