Par Varakļānu novada domes priekšsēdētāju ievēlēts "Latvijas attīstību" pārstāvošais Justs

LETA
Par Varakļānu novada domes priekšsēdētāju ievēlēts "Latvijas attīstību" pārstāvošais Justs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Par Varakļānu novada domes priekšsēdētāju ievēlēts iepriekšējais domes priekšsēdētājs, tagad "Latvijas attīstību" (LA) pārstāvošais Māris Justs, liecina informācija pašvaldības mājaslapā.

Varakļānu pašvaldības vēlēšanās, savācot aptuveni divas trešdaļas balsu, uzvarēja LA, kuras saraksta galvgalī bija novada priekšsēdētājs Justs.

Par Justa vadīto LA sarakstu Varakļānos nobalsoja 64,73% vēlētāju, par Latvijas Zemnieku savienību (LZS) - 20,32%, par Latvijas Reģionu apvienības un Nacionālās apvienības (LRA/NA) apvienoto sarakstu - 9,86%, bet par "Apvienību iedzīvotāji" - 3,77%, un tā domē neiekļuva.

Lai arī novada aprises nav mainījušās, šogad Varakļānu novada domē tika ievēlēti 15 deputāti salīdzinājumā ar deviņiem 2017.gadā. LA Varakļānu domē ieguva desmit vietas, LZS - trīs, bet LRA/NA saraksts - divas.

Pēc Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sniegtās informācijas, no LA saraksta domē ievēlēti Justs, Anita Saleniece, Jānis Erels, Gunārs Gabrišs, Aina Jaunzeme, Dace Ozoliņa, Līga Upeniece, Viktors Vilkaušs, Nauris Lazda un Līna Nagle. LZS Varakļānu domē pārstāv Janīna Grudule, Jānis Mozga un Ivars Gruduls, bet LRA/NA - Māris Višķers un Ieva Zepa.

Šogad pašvaldību vēlēšanās Varakļānu novadā tika sasniegta augstākā vēlētāju aktivitāte 2021.gada pašvaldību vēlēšanās Latvijā - septembra sākumā uz vēlēšanu iecirkņiem bija devušies 59,39% no balsstiesīgajiem novada iedzīvotājiem.

Vēlēšanas Rēzeknes un Varakļānu novados notika trīs mēnešus vēlāk nekā citās pašvaldībās, jo novadu aprises ietekmēja Satversmes tiesas lēmums, kas liedza Varakļānus pievienot Rēzeknes novadam.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu