Ar narcišu stādīšanas talku Rīgā atklās atjaunoto Ozolaines parku

TVNET
Ar narcišu stādīšanas talku Rīgā atklās atjaunoto Ozolaines parku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Sasaucot apkaimes uz kopīgu talku – dzelteno narcišu sīpolu stādīšanu, pašvaldības uzņēmums "Rīgas meži" un Pilsētas attīstības departaments aicina iedzīvotājus uz atjaunotā Ozolaines parka atklāšanu.

Narcišu sīpolu stādīšana notiks ceturtdien, 7. oktobrī, plkst.16.00-18.00, Duntes ielā, Ozolaines parkā. Talcinieku pulcēšanās - pie lielā ozola, netālu no Duntes ielas.

Ar šo noslēdzas Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta veiktā parka labiekārtošana, un parka nodošana apsaimniekotājiem – “Rīgas mežiem”.

“Rīgas meži” parka atklāšanas talkas dalībniekiem nodrošinās puķu sīpolus, kā arī darbu inventāru. Ozolaines parkā piemeklētās narcises ir tikai dzeltenā krāsā, jo tā vēsta par optimismu, gaišumu un laimi. Dzeltens izceļas uz pārējām krāsām ar enerģiju un rosina uz radošumu. Tāpat dzeltenā ir rudens krāsa, kas simbolizē pārticību un briedumu. Šie narcišu sīpoli nākuši no “Rīgas mežu” apsaimniekotā Mežaparka, simboliski veidojot saikni starp “Rīgas mežu” pārziņā esošo Mežaparku un jauno teritoriju – Ozolaini.

Pēc sīpolu stādīšanas talcinieki aicināti uz tēju, pīrāgiem, kā arī uz sarunām ar ainavu arhitektiem un dārzniekiem. Čaklākajiem talciniekiem būs praktiskas dāvanas.

Lai kopīgi ar apkaimēm galvaspilsētu veidotu vēl krāšņāku un iekoptu jaunus apstādījumus, “Rīgas meži” sāk talkas “IEkop savu apkaimi!”. Ozolaines parkā šajā nedēļā notiks pirmā talka. Savukārt nākamā talka plānota ceturtdien, 21.oktobrī, plkst. 16.00-18.00, Uzvaras parkā.

Talcinieki aicināti izmantot tēmturi #IEkop!, daloties sociālo tīklu kontos ar foto un video no talkas! Pasākumā plānots fotografēt un filmēt.

Jau vēstīts, ka Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments šogad īsteno publiskās ārtelpas uzlabošanas projektus divās Rīgas apkaimēs – Maskavas forštatē un Sarkandaugavas apkaimē.

Ozolaines parkā, Duntes ielā, izbūvēts apgaismojuma tīkls, demontēts vecais un izbūvēts jauns segums, uzstādīti soli, atkritumu urnas, velosipēdu statīvi, ielu basketbola grozi un sakopti koki. Apkaimju labiekārtojuma un teritoriju attīstības projekti tiek finansēti no Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda.

Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA un Rīgas Tehniskās universitātes studenti, augstskolu mācībspēku, profesionālu arhitektu un ainavu arhitektu vadībā kopā ar Rīgas pašvaldības speciālistiem iepriekš pētīja izvēlētās projektu vietas, uzklausīja iedzīvotāju vēlmes un izstrādāja labiekārtojuma un teritoriju attīstības priekšlikumus. Tos izvērtēja žūrija, un piemērotākie risinājumi tika realizēti.

Par Ozolaines parku

Ozolaines parka centrā aug parka simbols – dižozols. Ozolaines vīzija sakņojās idejā par ozolu, kas ataino laika ritumu un dabas cikliskumu. Parks kā ozollapas un zīles ir izkārtots ap dižozolu.

Vietas vēsture saistās ar Krievijas caru Pēteri I. Viņš 1710.gadā pavēlējis pie Duntes muižas iekārtot nocietinājumus un celt jaunu pili. Tāpat Sarkandaugavas krastā izveidots regulāra plānojuma parks, kuru vēlāk arī apciemojis cars. Laika gaitā parks un tā apkārtne pārveidoti. Piemēram, izveidota nespējnieku patversme, bet 1862.gadā Rīgas Sarkankalna slimnīca. 1872.gadā uzbūvēja dzelzceļa līniju Rīga – Mīlgrāvis ar pieturu “Aleksandra Augstumi”, pašlaik – Sarkandaugavas stacija.

19.gadsimta otrajā pusē, kad ozoli parkā bija izauguši, to sāka dēvēt par Ozolaini (Eichenheim). 1872.gadā Literāri-praktiskā pilsoņu apvienība Duntes muižā iekārtoja Eihenheima patversmi ar skolu un internātu. Citās ēkas iekārtoja Pretubagošanas biedrības patversmi. 1930. gadu sākumā patversmē iekārtoja vecu ļaužu pansiju. Netālu bija Rīgas pilsētas pamatskola, kuru 1937.gadā nosauca par Rīgas pilsētas Ozolaines pamatskolu. Savukārt padomju laikā Ozolainē izveidota daudzstāvu apbūve un slimnīca, kā arī vairākas ražotnes. Pēc neatkarības atgūšanas te attīstīta dzīvojamā zona, pieejama veselības aprūpe, izveidota Žila Verna Rīgas Franču skola u.c.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu