Pk, 19.08.2022.

Kāds būs tavs sekss 60, 70 gados vai pēc 80?

Egoiste
Kāds būs tavs sekss 60, 70 gados vai pēc 80?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 11
Foto: Shutterstock

Protams, mēs lietojam vārdu vecums tikai uzmanības pievēršanai, jo 21. gadsimtā ir grūti precīzi pateikt, kad tas tas vecums pienāk: 60, 70 gados vai pēc 90... Dzīves ilgums ir pagarinājies: vīrieši un sievietes jebkurā vecumā vēlas būt maksimāli ilgi aktīvi visdažādākajās dzīves jomās, ieskaitot seksu. Par to nav pieņemts runāt skaļi, bet tomēr...

Jā, arī padzīvojuši cilvēki nodarbojas ar seksu. Ja tev ir interesanti, Cosmopolitan izskaidros, par ko pārvērtīsies tava intīmā dzīve.

Sāksim ar labu jaunumu - sekss vecumdienās ir! Iespējams (gandrīz pavisam noteikti), tu un tavs partneris pārskatīsiet pret to attieksmi un sekss kļūs jūtīgāks un intīmāks. Tomēr ar tavu un partnera ķermeni notiks zināmas izmaiņas, tā ka jums nāksies pielāgoties.

Tev vajadzēs vairāk palīglīdzekļa - smērvielas

Lubrikants ir vienkārši nepieciešams, ja vēlies, lai sekss būtu patīkams. Estrogēna samazināšanās pēc menopauzes parasti noved pie vagīnas sausuma. Pat tad, kad esi uzbudināta, mitruma ir krietni mazāk, nekā tas ir jaunībā.

Tas pats estrogēns nodrošina ģenitāliju ādai elastību, bet tā zaudēšana nozīmē šīs elastības zudumu, jo sievietes vagīna vairs nav tik spēcīga un muskuļi atslābst. Par laimi, šobrīd ir pieejams liels lubrikantu klāsts, tā ka vecumdienās tava seksuālā dzīvē, iespējams, nebūs tik apbēdinoša, kā tu domā.

Sāksim ar orgasmu

Lūk, arī otrs jaunums: tu varēsi sajust orgasmu, jo šo sajūtu sieviete var saglabāt līdz pat sirmam vecumam, bet, visticamāk, tas notiks lēnāk kā šobrīd - vairāku iemeslu dēļ: medikamenti, pašpārliecības trūkums, hormonālās izmaiņas...

Sievietēm vajag vairāk laika, lai uzbudinātos un saglabātu uzbudinājumu, turklāt dažkārt ir nepieciešama intensīvāka un ilgāka stimulācija. Pats orgasms nav tik vētrains, tas ir tādēļ, ka, kā jau minēts, muskuļi ar vecumu atslābst. Tomēr muskuļus var stiprināt ar vingrinājumiem, turklāt tie palīdzēs arī cīnīties pret urīna nesaturēšanu. 

Ne tikai vaginālais sekss

Tradicionālais vaginālais sekss var sagādāt daudz mazāk baudas kā tev, tā partnerim. Apmēram 44% vīriešu vecumā no 65 līdz 85 gadiem sajūt problēmas ar erekciju. Tā kļūst ne tikai par fizisku, bet arī par emocionālu problēmu. Ar erekcijas zudumu zūd arī pašpārliecinātība.

Vairums padzīvojušu vīriešu cieš ne tikai no erektilās disfunkcijas, bet arī no erektilās neapmierinātības, un īpaši tas attiecas uz smēķētājiem un diabēta slimniekiem. Tas nozīmē, pašā erekcijas mehānismā pēc 50 gadu vecuma notiek izmaiņas. Vīrieša loceklis nevar kļūt ciets tikai no fantāzijām, ir nepieciešama tieša iedarbība. Diemžēl ir tā, ka pat nelieli faktori, kas novērš uzmanību, var nosist noskaņojumu.

Tā vai citādi, bet, kad vīrieši noveco, viņu erekcija atslābst, jo asinsrite vairs nav tik intensīva, bet vīriešu testosterona līmenis krītas. Savukārt tev locekļa iekļūšana makstī var nebūt tik patīkama elastības trūkuma dēļ. Labā ziņa: eksistē alternatīvas vaginālajam seksam.

Nāksies apsvērt pozu maiņu

Atzīsim faktu, ka izmaiņas ģenitāliju apvidū nav vienīgās, kas tevi sagaida. Iespējams, sāpes locītavās vai mugurā traucēs nodarboties ar seksu pozās, kas šodien šķiet ērtas. Iespējams, būs krietni grūtāk tupēt uz ceļiem, savukārt misionāru poza būs sarežģīta tavam partnerim.

Noslēgumā jāsaka - lai arī mūsu ķermeņi un domas ar vecumu mainīsies, nevajag koncentrēties tikai uz slikto. Ja arī nāksies pārkārtoties, tas nav pasaules gals, un tev ir visas iespējas nodzīvot laimīgu un seksuāli piepildītu dzīvi.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu