O, 26.09.2023.

NEPLP anulēs PBK apraides atļauju

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 12
Foto: Edijs Pālens/LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu anulēt elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim SIA “Pirmais Baltijas Kanāls” (turpmāk – PBK) izsniegto apraides atļauju programmai “Pirmais Baltijas Kanāls Latvija” (turpmāk – PBK Latvija). Lēmums pieņemts, jo gada laikā PBK Latvija programmas darbībā konstatēti trīs būtiski Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārkāpumi.

Pirmajā gadījumā saņemts sods par izsniegtās apraides atļaujas darbības pamatnosacījumu rupju pārkāpumu, pārraidot citu elektronisko plašsaziņas līdzekļu veidotus raidījumus programmā PBK Latvija. Otrajā gadījumā sods saņemts par noteiktā pienākuma – nodrošināt programmā Eiropas audiovizuālo darbu apjomu vismaz 51% apmērā no nedēļas raidlaika – neievērošanu. Savukārt trešajā gadījumā sods piemērots, jo programmā tika izplatīta informācija, kas apdraud sabiedrības veselību vai var radīt nopietnus un smagus tās apdraudējuma riskus.

Proti, ka Covid-19 infekcija ir zema lipīguma slimība un no tās var pasargāties, ēdot siļķi.

Izvērtējot PBK izdarītos normatīvo aktu pārkāpumus, secināms, ka katrs no pārkāpumiem bijis būtisks pārkāpums, jo ar tiem nodarīts kaitējums tādām īpaši aizsargājamām tiesībām un interesēm kā valsts un sabiedrības veselības un drošības intereses, īpaši ārkārtējās situācijas laikā. Tāpat arī sistemātiski pārkāpti elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmu veidošanas noteikumi un programmai izsniegtās apraides atļaujas darbības pamatnosacījumi.

Padomes ieskatā, regulāra normatīvo aktu pārkāpšana, programmai izsniegtās apraides atļaujas darbības pamatnosacījumu būtiska neievērošana, kā arī valsts un sabiedrības veselību un drošību apdraudošas informācijas paušana nav savienojama ar elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbības uzdevumu – informēt, izglītot un izklaidēt auditoriju, kā arī nav savienojama ar sekmīgu un tiesisku elektroniskā plašsaziņas līdzekļa darbību sabiedrības interesēs.

Apraides atļauja programmai PBK Latvija uz 10 gadiem tika izsniegta 2015.gada februārī.

Apraides atļauja tiks anulēta, sākot ar 2021.gada 26.oktobri.

Kā aģentūrai LETA atzina PBK radošā direktore Žaklīna Cinovska, NEPLP lēmumu par apraides atļaujas anulēšanu programmai "Pirmais Baltijas Kanāls Latvija" uzņēmums uzzinājis masu medijos un no NEPLP tas neesot saņemts. "NEPLP lēmumu mēs noteikti pārsūdzēsim, jo tajā nav ievērotas spēkā esošās likumdošanas normas," uzsvēra Cinovska.

Viņa piebilda, ka vakar PBK ticies ar NEPLP un pārrunājis uzņēmuma ieceri jau no nākamās nedēļas piedāvāt jaunu raidījumu ciklu "Būsim informēti un veseli", kas tiks veltīts tieši vakcinēšanās problemātikai Latvijā un raidīts gan valsts valodā, gan krievu valodā vienlaicīgi.

PBK prokūrists Vjačeslavs Stepaņenko norādīja, ka NEPLP šodienas darba kārtībā nebija iekļauts jautājums par apraides atļaujas anulēšanu programmai "Pirmais Baltijas Kanāls Latvija", ja nu vienīgi tas bija iekļauts zem darba kārtības jautājuma "Dažādi". Turklāt savādi, ka vakar, tiekoties ar NEPLP pārstāvjiem, viņi ne vienā vārdā neminēja to, ka uzņēmumam būtu problēmas ar apraides atļauju.

Prokūrists uzskata, ka esošajā ārkārtējā situācija, kad valstī ir kritiski svarīgi informēt iedzīvotājus, kuru dzimtā valoda ir krievu valoda, par vakcināciju, programmai tiek anulēta apraides atļauja. "Valsts sev ir izdarījusi lāča pakalpojumu," pauda Stepaņenko.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 12

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais