"MFD Laboratorijā" pierakstu uz testu var nākties gaidīt vairākas dienas

Ilustratīvs attēls. FOTO: Damir Sencar/shutterstoc

Strauji pieaugot saslimstībai ar Covid-19, "MFD Laboratorija" aicina iedzīvotājus būt saprotošiem, jo visu laboratoriju slodze šobrīd tiek pārbaudīta reāllaikā, uzturot maksimāli iespējamo kapacitāti cīņai pret vīrusa tālāku izplatīšanos, informēja uzņēmuma pārstāve Laima Tarasova.

Ievērojamā pieprasījuma dēļ "MFD Laboratorijā" pierakstu uz Covid-19 testu var nākties gaidīt līdz trīs vai vairāk dienām, savukārt rezultāti, izņēmumu gadījumos, var tikt izsniegti 24 līdz 48 stundu laikā. Vienlaikus uzņēmuma izpilddirektors Einārs Giels norāda, ka "lokdauns" ir ieviests ar konkrētu mērķi - apturēt vīrusa izplatību un sekmēt vakcinēšanos, kam izšķiroša ir sabiedrības spēja sadarboties vienotam rezultātam, lai spētu atgriezties aktīvā ekonomikā un veselīgā vidē.

Lai gan skolēnu testēšana strikto ierobežojumu dēļ uz brīdi ir pārtraukta, laboratorija ik dienu apstrādā tūkstošiem individuālo testu, kā arī veic uzņēmumos strādājošo siekalu un antigēnu testus. Tāpēc Giels uzsver, ka pierakstu uz Covid-19 testu "MFD Laboratorijā" var nākties gaidīt ilgāk nekā līdz šim, atkarībā no izvēlētās paraugu pieņemšanas vietas, vienlaikus pastāv iespēja, ka kavēsies arī rezultāti.

Ņemot vērā jau iepriekš izskanējušās prognozes par saslimstības kāpumu, "MFD Laboratorija" ir savlaicīgi stiprinājusi darbības jaudu, tā aktīvi gatavojoties lielākam testējamo cilvēku skaitam. Taču vienlaikus uzņēmums uzsver, ka nevienas laboratorijas kapacitāte nav neizsmeļama, un, strauji augot Covid-19 inficēto skaitam, pieraksti uz testiem un to rezultāti var kavēties.

"Tāpat jāuzsver, ka, strauji palielinoties Covid-19 slimnieku skaitam slimnīcās, tiks ietekmēta arī privāto veselības aprūpes iestāžu iespēja sniegt pilnvērtīgus ambulatoros pakalpojumus. Arī mēs prognozējam, ka jau jaunnedēļ "MFD" veselības centriem nāksies izvērtēt šo pakalpojumu sniegšanas iespējas, jo daudzi no mūsu ārstniecības personāla tiks mobilizēti Covid-19 pacientu ārstēšanai," stāsta SIA "MFD Veselības grupa" izpilddirektors.

Līdz ar jau septembra beigās veiktajām investīcijām loģistikā, cilvēkresursu piesaistē, laboratorijas tehniskajā nodrošinājumā un citās jomās, uzņēmums nupat ir veicis arī uzlabojumus zvanu centra apkalpošanas tehniskajā nodrošinājumā.

"Pašlaik "MFD Laboratorija" maksimālā testēšanas kapacitāte, izmantojot individuālos testus, nevis "pooling" metodi, kas tiek piemērota skolēnu testēšanai, ir 6000 testu diennaktī. Tas ir mainīgs lielums un ir ciešā veidā saistīts ar Covid-19 saslimstības rādītāju izmaiņām. Tā pat "MFD Veselības grupas" speciālisti ik dienu var veikt 600 līdz 700 cilvēku vakcinēšanu pret Covid-19, vakcinēšanas punktos un izbraukumos. Savukārt, atgriežoties pie skolēnu testēšanas ar košļājamo kociņu "pooling" metodi, laboratorijas diennakts kapacitāte sasniedz 60 000 līdz 120 000 testu," skaidro Giels.

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 3133 jauni Covid-19 gadījumi un saņemti ziņojumi par 25 Covid-19 pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Līdz ar lielo saslimušo skaitu aizvien strauji turpina kāpt saslimstības divu nedēļu kumulatīvais rādītājs - dienas laikā tas palielinājies no 1463,3 līdz 1539,2 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir līdz šim augstākais Latvijā reģistrētais rādītājs.

Pagājušajā diennaktī Latvijā kopumā veikti 21 566 Covid-19 izmeklējumi, bet pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem bijis 14,5%. Latvijā līdz šim Covid-19 laboratoriski apstiprināts 197 389 cilvēkiem, bet miruši 2992 ar šo slimību sasirgušie.

Uz augšu
Back