Poļu ogļrači Luksemburgā protestē pret ogļraktuvju slēgšanu

FOTO: SCANPIX

Aptuveni 2000 poļu ogļraču piektdien Luksemburgā protestēja pret Eiropas Savienības (ES) Tiesas lēmumu, saskaņā ar kuru Polijai jāaptur ogļraktuvju "KWB Turów" darbība, un pret sodanaudām, kas Polijai piemērotas par šī lēmuma nepildīšanu.

Poļu ogļrači sapulcējās pie ES Tiesas nama. Viņi bija ģērbušies dzeltenās vestēs ar uzrakstu "Rokas nost no Turovas" un rokās turēja leģendārās Polijas arodbiedrības "Solidaritāte" sarkanbaltos karogus. Protestētāji nosodīja tiesas lēmumu, uzskatot to par nepamatotu, un norādīja, ka tas apdraud Polijas enerģētisko drošību.

Ogļrači atstāja tiesā vēstuli, kurā izklāstīti viņu iebildumi, un devās uz Čehijas vēstniecību, lai protestētu pret Prāgas lomu ES Tiesas lēmumos.

"Raktuves slēgšana nozīmētu lielu enerģijas trūkumu un kataklizmu Polijas energosistēmā," ziņu aģentūrai AP norādīja "Solidaritāte" pārstāvis.

ES Tiesa maijā nolēma, ka Polijai jāaptur ogļraktuvju "KWB Turów" darbība. Tiesā ar sūdzību vērsās Čehija, apgalvojot, ka raktuvēm ir negatīva ietekme uz vidi pierobežas reģionā, kur iedzīvotāji sūdzas par ūdens trūkumu, troksni un putekļiem.

Taču Polija neapturēja raktuvju darbību, apgalvojot, ka tādējādi pārtrūks elektroapgāde diviem miljoniem mājsaimniecību, un uzstāja, ka tiesas rīcībā nav bijusi visa informācija par situāciju.

Varšava arī norādīja, ka nav sūdzējusies par brūnogļu raktuvēm, kas tajā pašā reģionā darbojas aiz robežas Čehijas un Vācijas teritorijās.

ES Tiesa septembrī paziņoja, ka Polijai dienā jāmaksā Briselei 500 000 eiro liela sodanauda par ogļraktuvju neslēgšanu.

Sarunās ar Čehijas valdību līdz šim nav izdevies panākt risinājumu.

Uz augšu
Back