C, 21.09.2023.

Stājas spēkā NEPLP lēmums anulēt PBK apraides atļauju

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: publicitātes

Otrdien stājas spēkā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums anulēt kompānijai "Pirmais Baltijas kanāls" (PBK) izsniegto apraides atļauju programmai "PBK Latvija", informēja NEPLP.

Atļauja anulēta, jo gada laikā PBK Latvija programmas darbībā konstatēti trīs būtiski Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārkāpumi.

Tas gan būtiski neietekmēs dažādās audiovizuālā satura platformās pieejamo esošo PBK satura apjomu. Kā jau ziņots, līdzšinējais kanāla "PBK Latvija" saturs šoruden tika pārcelts uz blakus kanālu "PBK+", bet "PBK Latvija" sāka raidīt jaunu saturu latviešu valodā, kas tagad nebūs pieejams.

NEPLP skaidro, ka pirmajā gadījumā PBK saņēma sodu par izsniegtās apraides atļaujas darbības pamatnosacījumu pārkāpumu, pārraidot citu elektronisko plašsaziņas līdzekļu veidotus raidījumus programmā "PBK Latvija".

Otrajā gadījumā sods saņemts par noteiktā pienākuma - nodrošināt programmā Eiropas audiovizuālo darbu apjomu vismaz 51% apmērā no nedēļas raidlaika - neievērošanu. Savukārt trešajā gadījumā sods piemērots, jo programmā tika izplatīta informācija, kas apdraud sabiedrības veselību vai var radīt nopietnus un smagus tās apdraudējuma riskus, proti, ka Covid-19 infekcija ir zema lipīguma slimība un no tās var pasargāties, ēdot siļķi.

Izvērtējot PBK izdarītos normatīvo aktu pārkāpumus, NEPLP secinājusi, ka katrs no pārkāpumiem bijis būtisks, jo ar tiem nodarīts kaitējums tādām īpaši aizsargājamām tiesībām un interesēm kā valsts un sabiedrības veselības un drošības intereses, īpaši ārkārtējās situācijas laikā. Tāpat arī sistemātiski pārkāpti elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmu veidošanas noteikumi un programmai izsniegtās apraides atļaujas darbības pamatnosacījumi.

Padomes ieskatā, regulāra normatīvo aktu pārkāpšana, programmai izsniegtās apraides atļaujas darbības pamatnosacījumu būtiska neievērošana, kā arī valsts un sabiedrības veselību un drošību apdraudošas informācijas paušana nav savienojama ar elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbības uzdevumu - informēt, izglītot un izklaidēt auditoriju, kā arī nav savienojama ar sekmīgu un tiesisku elektroniskā plašsaziņas līdzekļa darbību sabiedrības interesēs.

Apraides atļauja programmai "PBK Latvija" uz 10 gadiem tika izsniegta 2015.gada februārī.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, PBK pērn strādāja ar 4,319 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet zaudējumi, salīdzinot ar iepriekšējā gada peļņu, veidoja 12 920 eiro.

PBK reģistrēts 2002.gada septembrī, un tā pamatkapitāls ir 49 980 eiro. Vienīgais īpašnieks ir SIA "Baltijas Mediju alianse", kas uz pusēm pieder Krievijas pilsonim Aleksejam Pļasunovam un Latvijas pilsonim Oļegam Solodovam.

"Baltijas Mediju aliansei" pieder vēl vairāki mediju uzņēmumi.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais