Kalējs: Lai atvieglotu darbu slimnīcās, būtu jāārstē tikai smagas slimības gaitas pacienti

TVNET/LETA
Kalējs: Lai atvieglotu darbu slimnīcās, būtu jāārstē tikai smagas slimības gaitas pacienti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Vienīgā iespēja, kas ļautu lielajām universitātes slimnīcām izturēt lielo slogu, tādējādi mazinot pārsniegto kritisko 1500 Covid-19 pacientu robežu, ir ārstēt tikai smagus vai ļoti smagus pacientus, otrdienas rītā intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas Slimnīcu biedrības (LSB) priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.

Viņaprāt, ja ir iespējams ārstēt pacientus ambulatori, tad tas esot jādara, jo tas pašreizējā situācijā ir vienīgais risinājums, kas ļautu nedaudz atvieglot darbu lielajās slimnīcās.

Viņš atzina, ka saslimstības ar Covid-19 rādītāji mazinās, bet slimnīcas pagaidām to neizjūt, jo sekas šādiem datiem varēs izjust tikai pēc divām nedēļām.

"Domāju, ka situācija uzlabosies novembra vidū, tad arī būs pagājušas četras nedēļas kopš "lokdauna" ieviešanas," piebilda Kalējs.

Tikmēr viņš vērsa uzmanību uz to, ka viens no sāpīgākajiem jautājumiem Covid-19 ārstēšanā ir akūts tehnikas trūkums, kas nepieciešams šādu pacientu ārstēšanai, lai gan ir arī izteikts tehniskā personāla trūkums, kuri darba kārtībā varētu uzturēt minētās iekārtas.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā par 25% pieaudzis smago Covid-19 pacientu skaits, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Kopumā slimnīcās ārstējas 191 pacients, kura slimības gaita tiek vērtēta kā smaga. Aizvadītās nedēļas laikā, no 25.oktobra līdz 31.oktobrim, atklāto Covid-19 gadījumu skaits samazinājies par 2%.

Tomēr esot pāragri veikt secinājumus par situācijas stabilizāciju. Nepieciešams vismaz nedēļas vai divu nedēļu monitorings, lai vērtētu situācijas mainību, skaidroja SPKC.

SPKC norāda, ka iepriekšējās divas nedēļas nenotika skolu skrīnings pilnā apjomā, kas arī ietekmēja atklāto Covid-19 skaitu.

Pagājušās nedēļas laikā par 21% turpināja palielināties stacionēto pacientu skaits.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu