Pk, 19.08.2022.

Baltkrievija sākusi migrantus transportēt atpakaļ uz Irāku, paziņo Polijas amatpersona

TVNET/LETA
Baltkrievija sākusi migrantus transportēt atpakaļ uz Irāku, paziņo Polijas amatpersona
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 15
Иллюстративное фото
Иллюстративное фото Foto: AP/Scanpix

Turpinoties krīzei uz Baltkrievijas robežas ar tai kaimiņos esošajām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, Minska uzsākusi migrantu atpakaļevakuāciju uz Bagdādi, pavēstījis Polijas izlūkdienestu koordinatora preses sekretārs Staņislavs Žarins.

"Sākušies pirmie evakuācijas lidojumi Minska-Bagdāde," tviterī pavēstījis Žarins. "Daudzi irākieši vēlas no Baltkrievijas atgriezties savā valstī."

Kā norādījis Žarins, migranti tiek transportēti atpakaļ tāpēc, ka daudzie "mēģinājumi šķērsot labi aizsargāto Polijas robežu bijuši nesekmīgi". Turklāt radušās "loģistikas problēmas", nodrošinot migrantu uzturēšanos Baltkrievijā.

Viņš piebildis, ka vēl viens nopietns iemesls migrantu sūtīšanai atpakaļ esot gaisa temperatūras pazemināšanās.

Tomēr sarunā ar aģentūru PAP Žarins atzinis, ka daži evakuācijas lidojumi vēl neiezīmē situācijas lūzumu un ka grūti prognozēt turpmāko notikumu attīstību.

"Mēs nesagaidām, ka migrantu spiediens tuvākajā nākotnē mazināsies," piebildusi amatpersona.

Tajā pašā laikā viņš norādījis - evakuācijas lidojumi apliecina, ka migranti "arvien lielākā mērā pārliecinās par viņu maldināšanu no Baltkrievijas varasiestāžu puses par vieglu ceļu uz Rietumiem".

Vienlaikus šie lidojumi apliecina, ka nelegālo imigrantu plūsma ir Minskas organizēta un kontrolēta operācija, uzsvēris Žarins.

"Tiem, kas vēlas atgriezties Irākā šāda iespēja tiek sniegta," norādījis izlūkdienestu koordinatora pārstāvis.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Eiropas Savienība apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu