T, 29.03.2023.

Kantāne par Ziedoņa bildinājumu: Tas cirvis te paliks, bet tā meita gan ne

Egoiste
Kantāne par Ziedoņa bildinājumu: Tas cirvis te paliks, bet tā meita gan ne
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ausma Ziedone - Kantāne
Ausma Ziedone - Kantāne Foto: Sintija Zandersone/LETA

Aktrise Ausma Kantāne stāsta, ka tā nav bijusi mīlestība no pirmā skatiena - nebija tā, ka atnāca, ieraudzīja un uzvarēja. Ziedonis vienkārši esot ieraudzījis, ka viņi ir "divi un abi". Aktrise apliecina, ka pēc pirmā zvana pirms randiņa vienkārši bijusi sajūta, ka tas ir viņas cilvēks, ar ko bijusi kopā jau sen.

Aktrise Ausma Kantāne satika dzejnieku Imantu Ziedoni, kad abiem padomju laikos bija jābrauc pa kolhoziem uzstāties vietējiem iedzīvotājiem. Viņa jutās neērti, ka ir tik jauna un nepieredzējusi, bet tāpat saņēmās drosmi un deklamēja viņa dzeju. Pēc priekšnesuma vīrietis pienācis klāt un izteicis komplimentu par to, kā lasījusi viņa dzeju. Ziedonis uzreiz piedāvājis divus variantus - vai nu aizvest Ausmu uz kafejnīcu, vai izvizināt ar motociklu. "Es teicu, ka gribu pavizināties ar motociklu. Tā mēs nobraucām 47 gadus," kanāla 360TV raidījumā "Pasaki to skaļi" romantisko iepazīšanos ar dzejnieku atklāj Ausma Ziedone-Kantāne.

Tikpat neparasts bijis arī Imanta bildinājums: "Viņš ienāca mājās un iecirta stenderē cirvīti. Ar vienu sitienu. Viņš iezīmēja, ka te būs tā vieta, no kurienes viņš ņems to meiteni. Es uzreiz sapratu, ko tas nozīmē. Mamma arī. Visi saprata. Tas cirvis te paliks, bet tā meita gan ne."

Visu raidījumu “Pasaki to skaļi,” kanālā 360TV skaties trešdienās. 

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu