C, 21.09.2023.

Taksometru vadītāju reģistrā iesniegti viltoti valsts valodas prasmi apliecinoši dokumenti

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Autotransporta direkcija vērsusies Valsts policijā (VP), jo konstatējusi vairākus gadījumus, kad autovadītāji, lai reģistrētos Taksometru vadītāju reģistrā, iesnieguši valsts valodas apliecinošus dokumentus ar viltojuma pazīmēm, informē Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.

Līdz šim Autotransporta direkcija ir nosūtījusi 20 taksometru vadītāju iesniegtos dokumentus, un zināms, ka vienā gadījumā VP ir ierosinājusi krimināllietu, bet otrā gadījumā - resorisko pārbaudi.

No 2020.gada augusta autovadītājiem, lai reģistrētos Taksometru vadītāju reģistrā, ir jāiesniedz dokuments, kas apliecina valsts valodas zināšanas ne zemāk kā B līmeņa 1.pakāpē. Kopš šī prasība ir stājusies spēkā, ir samazinājies sūdzību skaits par to, ka autovadītāji nerunā un nesaprot latviešu valodu. Ņemot vērā, ka 2021.gadā ir apritējuši trīs gadi kopš ir ieviesta prasība reģistrēties Taksometru vadītāju reģistrā un šī reģistrācija personai tiek apstiprināta uz trim gadiem, lielai daļai autovadītāju šogad jāreģistrējas atkārtoti, ko daudzi vadītāji ir izdarījuši.

Visiem autovadītājiem, kuri Taksometru vadītāju reģistrā reģistrējās pirms trim gadiem, kad valsts valodas zināšanas nebija jāapliecina, dokumenti, kas apliecina valsts valodas zināšanas, ir jāiesniedz tagad, veicot atkārtotu reģistrāciju.

Valsts valodas zināšanas apliecina izglītības dokuments par pamata, vidējās vai augstākās izglītības iegūšanu akreditētā programmā latviešu valodā (iesniedzot augstākās izglītības diplomu, tam jāpievieno diploma pielikums, kurā attēlota informācija par to, ka programma apgūta latviešu valodā; iesniedzot pamata vai vidējās izglītības dokumentu, tam jāpievieno sekmju izraksts). Tāpat valodas zināšanas apliecina pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības sertifikāts, ja tika apgūta akreditēta mazākumtautību izglītības programma un kārtots centralizētais eksāmenu latviešu valodā (mazākumtautību izglītības programmās 9 klasei) vai centralizētais eksāmenu latviešu valodā un literatūrā (mazākumtautību izglītības programmās 12.klasei). Valsts valodas prasmju apliecināšanai der arī valsts valodas prasmes apliecība.

Ja personai nav atbilstoša izglītības dokumenta, tai sākotnēji jāvēršas Valsts izglītības satura centrā, lai reģistrētos valsts valodas prasmes pārbaudei un saņemtu valsts valodas prasmes apliecību.

Patlaban Taksometru vadītāju reģistrā reģistrēti 6032 autovadītāji. Kopumā no reģistra izslēgti 785 vadītāji, tai skaitā 22 par valsts valodas nezināšanu. Autotransporta direkcija mēneša laikā atsaka reģistrāciju aptuveni 10 autovadītājiem, kuri neatbilst noteiktajām prasībām, tai skaitā nevar apliecināt valsts valodas zināšanas atbilstoši B līmeņa 1.pakāpei.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu