Pirms remonta sākšanas jāpārbauda, vai plānotajiem darbiem ir nepieciešama saskaņošana ar pašvaldību, kā arī ir gadījumi, kur ieplānotajiem darbiem nepieciešams saņemt arī kaimiņu piekrišanu. Ja plānojat liela mēroga darbus, piemēram, sienu demontāžu, tad arī šādiem projektiem bieži ir nepieciešama atļauja.
Ja redzat, ka veicamie remontdarbi ir lielāki nekā gaidīts un visu nevarat paveikt uzreiz, problēmas ir jārisina pa vienai un jāsāk ar uzlabojumiem, kas sniegs vislielāko efektu. Ja sāksiet visu uzreiz, var rasties situācija, ka finansiālās iespējas ir pārsniegtas un nevienu no sāktajiem darbiem nespējat paveikt līdz galam. Pakāpeniska darbu veikšana ļauj sekot līdzi darbu norisei un izmaksām. Pat ja rodas situācija, ka beidzas finanses, būs paveikti vismaz paši svarīgākie darbi.
Jo apjomīgāks un laikietilpīgāks remonts, jo lielāka iespēja, ka radīsies neparedzētas izmaksas. Tāpēc, plānojot budžetu, jau sākumā ir jāpadomā, kā rīkosieties, ja procesā identificēsiet apjomīgākus darbus, kam nepieciešams vairāk līdzekļu. Piemēram, vai varat aizņemties no radiniekiem vai draugiem vai saņemt aizdevumu bankā.
Ja nav plāna B, var rasties situācija, ka konstatējat dārgus darbus, kuriem nav naudas, un tāpēc remontdarbu mērķis netiek sasniegts un rodas papildu raizes, kā novērst problēmu.
"Jāņem vērā, ka šobrīd remontdarbi notiek ļoti intensīvi, jo pandēmijas laikā uzkrātos līdzekļus cilvēki investē dzīvesvietu labiekārtošanai, tāpēc varat sastapties ar piegādes kavējumiem un augošām būvmateriālu cenām,” atgādina eksperts.