Astoņi ieteikumi autobraucējiem, kā sagatavoties ziemīgiem laikapstākļiem

Automašīna ziemā FOTO: Publicitātes foto

Līdz ar temperatūras stabiņa noslīdēšanu zem nulles un gaidāmo salu ir laiks domāt ne tikai par ziemas riepu nomaiņu un sezonai atbilstošu dīzeļdegvielu, bet arī parūpēties par citiem būtiskiem automašīnas aspektiem, lai pārvietošanās pa ceļiem būtu droša.

Sagatavošanās ziemas sezonai nevar notikt vienā dienā. Svarīgi ir ne tikai izvēlēties pareizo dīzeļdegvielu, bet arī parūpēties par citiem būtiskiem automašīnas aspektiem. Neste sniedz astoņus ieteikumus, kā sagatavot savu spēkratu ziemas sezonai.

  • Lai parūpētos par drošu braukšanu, savlaicīgi jāuzliek ziemas riepas ar protektora dziļumu ne mazāku kā 4 mm. No 1. decembra tās ir obligātas, taču, pieņemoties salam nakts stundās, Neste iesaka neatlikt šo darbu un nomainīt riepas laicīgi.
  • Jāpārbauda, vai nav nepieciešams nomainīt priekšējā stikla slotiņas labākai loga attīrīšanai no nokrišņiem.
  • Jāizmanto laikapstākļiem atbilstošs vējstiklu tīrīšanas šķidrums, lai tas nesasaltu. Neste degvielas uzpildes stacijās Rīgā esam sākuši vējstiklu šķidrumu automātu uzstādīšanu, no kuriem var piepildīt sava auto vējstikla šķidruma tvertni ar pistoli no sūkņa. Tādējādi tiek ietaupīts laiks, kas tiek pavadīts degvielas uzpildes stacijā, kā arī ir iespēja atteikties no plastmasas kannām.
  • Pirms ziemas iestāšanās jāpārbauda dīzeļdegvielas filtri. Ja filtri ir sliktā stāvoklī, aukstos laikapstākļos var apstāties degvielas padeve. Kā arī jāpārliecinās, ka elektroniskās stabilitātes programma (ESP) un bremžu pretbloķēšanas sistēma (ABS) darbojas atbilstoši.
  • Bremzes ir vienas no svarīgākajām drošības atslēgām, tieši tādēļ ir jāpārbauda arī bremžu šķidruma līmenis.
  • Svarīgi ir atcerēties arī pārbaudīt automašīnas ritošo daļu.
  • Lai nerastos problēmas iedarbināt dzinēju aukstā laikā, ir jāpārbauda automašīnas akumulatora stāvoklis.
  • Un visbeidzot – jācenšas ar dīzeļdegvielu darbināmas automašīnas degvielas tvertni turēt maksimāli pilnu, lai tajā nerastos kondensāts.
Uz augšu
Back