Sv, 28.05.2023.

Iebrukums Kapitolijā: Trampa padomnieks Banons piesakās FIB

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: AFP/SCANPIX

ASV eksprezidenta Donalda Trampa bijušais padomnieks Stīvs Banons pirmdien pats pieteicies Federālajā Izmeklēšanas birojā (FIB), lai atbildētu uz apsūdzībām par necienīgu izturēšanos pret Kongresu, kas viņam izvirzītas pēc atteikšanās liecināt 6.janvāra Kapitolija nekārtību lietā.

"Tas viss ir tikai troksnis," Banons sacīja par apsūdzībām, ierodoties Vašingtonā FIB nodaļā.

"Es gribu, lai jūs, puiši, fokusējaties uz vēstījumu," viņš sacīja, vēršot uzmanību uz savu tīmekļa vietni "War Room". "Mēs gāžam Baidena režīmu."

Banons pirmdien videokonferencē stājās tiesas priekšā apsūdzību nolasīšanai un savu vainu neatzina. Viņš tika atbrīvots bez galvojuma.

Banons piektdien tika apsūdzēts par atteikšanos sniegt liecības Kongresa komitejai, kas izmeklē 6.janvāra nekārtības Kapitolijā.

Federālā zvērināto tiesa apstiprināja šo apsūdzību, nodrošinot ievērojamu uzvaru Pārstāvju palātas Izraudzītajai komitejai, kas cīnās pret Trampa un viņa galveno palīgu centieniem izmantot prezidenta privilēģiju, lai bloķētu liecību sniegšanu un izmeklēšanai nepieciešamos dokumentu iegūšanu.

Dažas stundas pirms Banona apsūdzēšanas bijušais Trampa personāla vadītājs Marks Medouzs atteicās ierasties uz liecību sniegšanu pēc pavēstes saņemšanas. Arī viņam var tikt izvirzītas līdzīgas apsūdzības necieņā pret Kongresu.

Izmeklētāji uzskata, ka Medouzam un Banonam var būt informācija par sakariem starp Balto namu un Trampa atbalstītājiem, kas 6.janvārī ielauzās Kapitolijā, mēģinot izjaukt Džo Baidena uzvaras prezidenta vēlēšanās apstiprināšanu.

67 gadus vecajam Banonam tika izvirzītas divas apsūdzības necieņā pret Kongresu - par pavēstu ignorēšanu, kas viņam nosūtītas uz liecību sniegšanu, un par dokumentu neiesniegšanu šai komitejai. Par katru no šīm apsūdzībām var draudēt cietumsods no viena mēneša līdz vienam gadam.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu