"Pfizer", "BioNTech" un "Moderna" ik sekundi nopelna $1000

Ilustratīvs attēls. FOTO: Shutterstock

Pateicoties izstrādātajām Covid-19 vakcīnām, farmācijas uzņēmumi "Pfizer", "BioNTech" un "Moderna" kopumā ik sekundi nopelna vairāk nekā 1000 dolāru (874 eiro), liecina organizācijas "People's Vaccine Alliance" veikts pētījums.

Tikmēr pasaules nabadzīgajās valstīs vakcinācijas aptvere joprojām saglabājas zema, norāda pētījuma autori.

Organizācija lēš, ka šie trīs uzņēmumi šogad kopumā strādās ar 34 miljardu dolāru pirmsnodokļu peļņu, kas ir līdzvērtīgi vairāk nekā 1000 dolāru ik sekundi, 65 000 dolāru ik minūti vai 93,5 miljoniem dolāru dienā.

Pētījumā teikts, ka uzņēmumi vairumu izstrādāto Covid-19 vakcīnu pārdevuši bagātām valstīm, kamēr zemu ienākumu valstis atstātas novārtā.

"Tas ir absurds, ka tikai daži uzņēmumi ik stundu nopelna miljoniem dolāru, kamēr zemu ienākumu valstīs pret koronavīrusu pilnībā vakcinējušies tikai 2% cilvēku," norāda "People's Vaccine Alliance".

Organizācija vēsta, ka "Pfizer" un "BioNTech" zemu ienākumu valstīm nodrošinājuši mazāk nekā 1% no to kopējām vakcīnu piegādēm, bet "Moderna" piegādājusi vien 0,2%.

9

Šo trīs uzņēmumu rīcība atšķiras no "AstraZeneca" un "Johnson & Johnson", kas savas vakcīnas nodrošinājuši uz uz bezpeļņas pamata.

"People's Vaccine Alliance" arī norāda, ka, neskatoties uz publiskā finansējuma saņemšanu vairāk nekā astoņu miljardu dolāru apmērā, "Pfizer", "BioNTech" un "Moderna" nav atsaukušies aicinājumiem nodot vakcīnu izstrādes tehnoloģijas ražotājiem zemu un vidēju ienākumu valstīs, kas būtiski uzlabotu piegādes, samazinātu cenas un glābtu miljoniem dzīvību.

Uz augšu
Back