O, 28.03.2023.

Uz laiku apturētas divu Rēzeknes novada domes deputātu pilnvaras; abi sākuši vakcināciju

TVNET/LETA
Uz laiku apturētas divu Rēzeknes novada domes deputātu pilnvaras; abi sākuši vakcināciju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Uz laiku deputātu pilnvaras apturētas diviem Rēzeknes novada domes deputātiem bez Covid-19 sertifikātiem.

Covid-19 sertifikātus līdz šim nav varējuši uzrādīt Aivars Buharins (S) un Aija Kiserovska (LRA, NA). Abu pilnvaras trešdien apturētas.

Pašvaldības Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ilona Turka domes sēdē skaidroja, ka abiem pilnvaras iespējams atjaunot, iesniedzot Covid-19 sertifikātus.

Abi domnieki jau esot sākuši vakcināciju pret Covid-19, informēja domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs (JV, "Par!", Latgales partija), uzsverot, ka abu pilnvaras apturētas uz laiku.

Ziņots, ka Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumu "Par pagaidu papildus prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam", kas nosaka, ka no 15.novembra tiek apturētas pret Covid-19 nevakcinēto vai to nepārslimojošo pašvaldības domes deputātu pilnvaras.

Likumā noteikts, ka pašvaldības domes deputāta pilnvaras īstenot ir tiesīgs tikai tāds deputāts, kurš līdz 2021.gada 15.novembrim ir ieguvis un uzrādījis pašvaldības vēlēšanu komisijai Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu, kā arī deputāts, kurš saņēmis klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai konsīlija atzinumu par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku un uzrādījis sertifikātu par negatīvu veiktā testa rezultātu.

Uz deputāta pilnvaru apturēšanas laiku viņa vietā Pašvaldības domes vēlēšanu likumā noteiktajā kārtībā stāsies nākamais kandidāts, kurš ieguvis sertifikātu. Ja aizvietotais deputāts iegūs Covid-19 sertifikātu, viņš varēs atsākt pildīt deputāta pienākumus.

Likuma autori skaidro, ka šīs prasības tiek noteiktas, lai nodrošinātu sabiedrības veselības un drošības interesēm atbilstošu rīcību Covid-19 infekcijas izplatības apstākļos, sekmētu uzticēšanos valstī īstenotajai Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības politikai, solidarizētos ar pārējām valsts un pašvaldību institūciju, tajā skaitā kapitālsabiedrību amatpersonām un darbiniekiem, nodrošinot taisnīgu attieksmi Covid-19 infekcijas izplatības mazināšanas pasākumu īstenošanā, kā arī vairotu uzticēšanos valsts un pašvaldību institūciju, tajā skaitā Saeimas darbībai.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Arturs Toms Plešs (AP) 5.novembrī informēja, ka saskaņā ar pašvaldību sniegto informāciju 92% no deputātiem būs vakcinēti, sākuši vakcinācijas kursu vai ir pārslimojuši Covid-19 vīrusu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu