Rīgas apkaimes iemirdzējušās svētku noformējumā

TVNET
Rīgas apkaimes iemirdzējušās svētku noformējumā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Rīga svētku noformējumā
Rīga svētku noformējumā Foto: Madara Gritāne/Rīgas dome

Kopš 15. novembra piecās Rīgas apkaimēs ir iemirdzējies gaismas noformējums, kas būs apskatāms līdz pat 9. janvārim, portālu TVNET informēja Rīgas domes (RD) pārstāve Indra Vilde.

Katru vakaru no pulksten 17 līdz 20 apmeklētājiem ir pieejama izgaismota Mežaparka Lielā estrāde, kas pavisam nesen piedzīvoja savu atklāšanu jaunā veidolā. Viesturdārzā ir izgaismots brīvi stāvošs vides objekts “Melnā zvaigzne”, savukārt Ziemeļblāzmas parkā apmeklētājus sagaida pastaigu maršruts “Laika āderes telpa”. Līdztekus tam Bieriņu apkaimes Mārupītes parkā pastaigu laikā skatāmi gaismas akmeņi “Levitācija - meditācija”. Izgaismota ir arī lidlauka “Spilve” ēka, kas kopā ar vairākām gaismas instalāciju grupām, sākot jau no iebrauktuves alejas, veido vienotu gaismas tēlu ansambli.

Tā kā šogad ierastajā pasākuma formātā četru dienu garumā nenotiek gaismas festivāls “Staro Rīga”, tajā paredzētie gaismas objekti papildina pilsētvides noformējumu un no 18. novembra ir apskatāmi pilsētas parkos Rīgas apkaimēs. Četri no tiem ir izgaismoti un līdz pat 9. janvārim apskatāmi katru vakaru no pulksten 17 līdz pulksten 22. 

Tā kā šis gaismas noformējums pilsētvidē būs skatāms līdz 9. janvārim, RD aicina iedzīvotājus izvēlēties sev ērtāko apskates laiku, to tuvumā ievērot distancēšanos, lietot sejas aizsargmaskas un lielas pulcēšanās gadījumā izklīst. Kā informēja RD pārstāve, cilvēku plūsmu pie objektiem kontrolēs apsardze, un epidemioloģisko risku gadījumā svētku apgaismojums tajos var tikt īslaicīgi vai ilglaicīgi izslēgts.

Galvaspilsētas izgaismošana un noformēšana ar “Staro Rīga” gaismas instalācijām turpināsies līdz pat 9. janvārim, pārējiem objektiem pakāpeniski un uz laiku iemirdzoties dažādu apkaimju parkos, sagādājot iedzīvotājiem pārsteigumu pastaigu laikā. Šo ceturtdien, 25. novembrī, jauna gaismas instalācija “Kāpēc nav jābaidās no tumsas” uz četrām dienām iemirdzēsies Kronvalda parka Simtgades alejā pie Latvijas Nacionālā teātra, savukārt turpmākajās nedēļās gaismas objektu projekti gaidāmi arī Lucavsalā, Imantā, Dzegužkalnā, Āgenskalnā, Torņakalnā un citviet.

Jau ziņots, ka līdz novembra beigām pilsētvidē apskatāmas gaismas instalācijas ar latviešu tautasdziesmu spēka vārdiem 10 dažādās lokācijās - Imantā, Dzirciemā, Āgenskalnā, Torņakalnā, Avotos, Maskavas forštatē, Vecmīlgrāvī un trijās vietās centrā.

Tuvojoties Ziemassvētkiem, Rīgas izgaismošana svētku rotā plānota arī citos pilsētas parkos. Savukārt jau šajā nedēļas nogalē galvaspilsētā gaidāma galveno egļu iedegšana un pirmās adventes kultūras pasākumi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais