Zande par to, kāpēc neizfantazēt dzemdības un nemeklēt info māmiņu forumos!

FOTO: Shutterstock, LETA

Kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Diāna Zande raidījumā "Māmiņu klubs" stāsta, ka, gatavojoties dzemdībām, ir svarīgi ievākt informāciju, taču vēl svarīgāk ir tas, lai tie būtu fakti, nevis viedokļi: "Tajā brīdī mums pazūd fantāzija. Ir jāapzinās, ka dzemdības ir process, kurā ir kontrakcijas un sāpes, ka dzemdības var būt gan īsas, gan garas, ka tas ir process, kuru nevar simtprocentīgi paredzēt. Kur jūs varat sameklēt šādu informāciju? Pie mediķiem, vecmātēm, ginekologiem un citiem speciālistiem. Es gandrīz vienmēr savās lekcijās aicinu nemeklēt šo informāciju internetā pie citām mammām - kā bija tev? Tas, ka citai mammai ir bijis šādi, tas nenozīmē, ka jums būs tieši tāpat."

Viņa atklāja, ka grūtniecības trešajā trimestrī lielākā daļa sieviešu izjūt pieaugošu trauksmi un tas ir normāli: "Kāpēc šī trauksme rodas? Mammas, kurām tas ir pirmais bērniņš, baidās par nezināmo. [..]

Es parasti iesaku paņemt baltu lapu, apsēsties un sarakstīt savas bažas un raizes, tad novērtēt tās skalā no 0 līdz 10. Novērtējums 10 nozīmē, ka nevari par to mierīgi domāt un nespēj pagulēt. Ko darīt?

Iesaku nevis fantazēt un meklēt internetā, ko par to saka citas mammas, bet gan domāt, ar ko es varu šo pārrunāt - kurš profesionālis var kliedēt šīs manas raizes?"

Zande mierina mammas: "Ir ļoti svarīgi atgādināt sev, ka mēs, sievietes, esam fizioloģiski organismi. Arī vīrieši ir, protams, bet daba sievietes ir apveltījusi ar ar šo īpašo spēju ieņemt bērnu, iznēsāt to un laist pasaulē mazuli.

Nav svarīgi, vai tas notiek pēc kāda īpaša plāna vai skaistāk nekā draudzenei. Svarīgi, lai bērns ir ārā un mēs varam teikt - urrā!"

Skaties raidījumu "Māmiņu klubs" katru sestdienas rītu!

Uz augšu
Back