S, 23.09.2023.

Par neapmierinošu profesionālo darbību atlaists Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolas direktors

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 7
Kšistofs Širšeņs
Kšistofs Širšeņs Foto: Lita Krone/LETA

Rīgas domes Izglītības komitejas deputāti par neapmierinošu profesionālo darbību lēmuši no amata atbrīvot Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolas direktoru Kšištofu Širšeņu.

To apliecinājusi Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vecākā eksperte Jana Veinberga.

Kā norādīja Veinberga, direktors bija saņēmis neapmierinošu novērtējumu, jo izglītības process skolā nav ticis īstenots atbilstoši licencētajām izglītības programmām, turklāt izglītības programmu īstenošanā netika ievērota Vispārējās izglītības likumā noteiktā valodu proporcija.

IKVD pieņem lēmumu par izglītības iestādes vadītāja neatbilstību amatam, ja kaut viens no profesionālās darbības kvalitātes vērtēšanas kritērijiem, tostarp izglītības iestādes vadītāja amata pienākumu izpilde, ir novērtēts ar vērtējumu "neapmierinoši". Tādos gadījumos dienestam par to ir jāinformē izglītības iestādes dibinātājs, rosinot izbeigt darba tiesiskās attiecības ar izglītības iestādes vadītāju.

Par pieņemto lēmumu Širšeņs bija tiesājies trijās tiesu instancēs, taču zaudēja, un tika atzīts par neatbilstošu Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolas direktora amatam.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 7

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais