Ikgadējā LIKTA konferencē tiks pasniegti "Platīna peles" apbalvojumi

FOTO: Publicitātes foto

Šogad Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) ikgadējai balvai “Platīna pele” iesniegti 49 pieteikumi piecās nominācijās. Žūrija ir izvēlējusies finālistus, ar kuru iesniegtajiem darbiem iespējams iepazīties arī video pieteikumos.

Balva “Platīna pele” tiks pasniegta š. g. 2. decembrī LIKTA ikgadējā konferencē, kuras tēma šoreiz ir “Digitālais kompass – kā gudri pārvaldīt IKT investīcijas prasmēs, pārvaldē, infrastruktūrā un biznesā”.

Balva “Platīna pele” tiek pasniegta piecās kategorijās.

Kategorija “Uzņēmuma digitālā transformācija”

Balva tiek pasniegta partnerībā ar Ekonomikas ministriju un projektu DINNOCAP.

Kategorijā “Uzņēmuma digitālā transformācija” varēja pieteikties uzņēmumi, kuri veiksmīgi īstenojuši digitālo transformāciju, ieviešot IKT risinājumus preču vai pakalpojumu ražošanā, piedāvāšanā klientiem un/vai uzņēmuma organizatoriskajā darbībā, procesu un kompetenču pārveidē. Īpaša uzmanība tika pievērsta tam, vai IKT risinājumi un procesi ir pielāgoti darbam attālināti.

Projekts: “Būves informācijas modelēšana” sistēma

“Būves informācijas modelēšana” jeb BIM sistēma sniedz kvalitatīvus, digitālus būvniecības projektu vadības pakalpojumus Valsts nekustamo īpašumu klientiem. Pakalpojumu veido: BIM prasību izvirzīšana, informācijas vadība un 3D BIM modeļu kvalitātes kontrole, 3D lāzerskēnēšanas un VR tehnoloģiju pakalpojuma sniegšana, ēku digitālo dvīņu izveide.

Projekta pieteicējs: Valsts akciju sabiedrība “Valsts nekustamie īpašumi”

Projekta izstrādātājs: Valsts akciju sabiedrība “Valsts nekustamie īpašumi”

Projekts: “VR LAB” sistēma

TietoEVRY sadarbībā ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centru

TietoEVRY sadarbībā ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centru izstrādājis “VR LAB” (Virtuālās Terapijas Laboratorija) sistēmu, kas nodrošina psihoterapijas konsultācijas virtuāli paplašinātajā realitātē. Risinājums ļauj veikt attālinātu psihodiagnostiku un sniegt psihosociālās intervences, kas parastā attālinātā formātā nav iespējamas.

Projekta pieteicējs: SIA “Tieto Latvija” (TietoEVRY grupas uzņēmums)

Projekta izstrādātājs: SIA “Tieto Latvija” (TietoEVRY grupas uzņēmums) Vairāk par projektu šeit.

Projekts: Modulāra informācijas sistēma Rīgas starptautiskās autoostas (RSA) darbības uzlabošanai

Modulārā informācijas sistēma nodrošina reisu uzskaites un dispečeru darbības procesu automatizēšanu, maksimāli novēršot cilvēciskā faktora kļūdas. Sistēma izstrādāta atbilstoši Autotransporta direkcijas prasībām, paredzot iespēju nākotnē atjaunināt katru moduli atsevišķi.

Projekta pieteicējs: Akciju sabiedrība “Rīgas starptautiskā autoosta”

Projekta izstrādātājs: SIA “Latvijas Mobilais Telefons” Vairāk par projektu šeit.

Projekts: DVS “Namejs”

Dokumentu vadības sistēma “Namejs” veicina uzņēmuma digitalizāciju administratīvajos, grāmatvedības un personāla procesos. Rezultātā būtiski samazinās papīra patēriņš, tiek nodrošināta dokumentu izcila izsekojamība, lielisks E-paraksta risinājums. Sistēma ir brīnišķīgs palīgs attālinātajam darbam, pakāpeniski piedāvājot pāriet uz bezpapīra ofisu modeli.

Projekta pieteicējs: SIA “Lesjofors Springs LV”

Projekta izstrādātājs: Akciju sabiedrība “RIX Technologies” Vairāk par projektu šeit.

Kategorija “Valsts digitālā transformācija”, sadaļa “Pakalpojumi”

Kategorijas “Valsts digitālā transformācija” sadaļā “Pakalpojumi” varēja pieteikt projektus, kas nodrošina valsts pārvaldes pakalpojumu pārveidi/digitalizāciju, izmantojot IKT rīkus un tehnoloģijas, uzsvaru liekot un konkrētiem E-pakalpojumiem un risinājumiem gala saņēmējiem.

Projekts: Mobilā lietotne “Liepājas pilsēta”

Mobilajā lietotnē “Liepājas pilsēta” patlaban nodrošina četras funkcijas iedzīvotāju ērtākai ikdienai un saziņai ar pašvaldību: informēt par nepieciešamajiem uzlabojumiem pilsētvidē, izplānot braucienu pilsētas sabiedriskajā transportā, iepazīties ar gaidāmajiem pasākumiem, saņemt svarīgākos paziņojumus no pašvaldības.

Projekta pieteicējs: Liepājas valstspilsētas pašvaldība

Projekta izstrādātājs: SIA “ZZ Dats”

Projekts: “ViVaT”

Vienotais vakcinācijas tīkls “ViVaT” nodrošina iespēju kartē apskatīt pieejamās vakcinācijas vietas, atrast sev ērtāko un pieteikties vakcinācijai, kā arī turpmāk sekot līdzi vakcinācijas gaitai. Nodrošināta integrācija ar ārstniecības iestāžu IS, dodot iespēju iesūtīt kalendārus vakcinācijas pierakstiem.

Projekta pieteicējs: SIA “ZZ Dats”

Projekta izstrādātājs: SIA “ZZ Dats” sadarbībā ar partneriem

Projekts: Elektronisks tiešsaistes vēlētāju reģistrs 2021. gada pašvaldību vēlēšanās

Vēlēšanu iecirkņos pieejams elektronisks tiešsaistes vēlētāju saraksts, kurā iekļauti visi konkrētās pašvaldības balsstiesīgie. Šis reģistrs nodrošina vēlēšanu iecirkņa komisijas darbiniekam iespēju ar viedierīci noskenēt vēlētāja personu apliecinošo dokumentu un elektroniskajā tiešsaistes vēlētāju reģistrā pārliecināties, ka personai ir tiesības balsot, kā arī atzīmēt, ka vēlētājs ieradies balsot.

Projekta pieteicējs: Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde sadarbībā ar Centrālo vēlēšanu komisiju

Projekta īstenotājs: SIA “SOAAR”

Kategorija “Valsts digitālā transformācija”, sadaļa “Sistēmas”

Kategorijas “Valsts digitālā transformācija” sadaļā “Sistēmas” varēja pieteikt projektus, kas nodrošina valsts pārvaldes sistēmu pārveidi/digitalizāciju, izmantojot IKT rīkus un tehnoloģijas, uzsvaru liekot uz sistēmām un platformām, kas ļauj darbināt konkrētus E-pakalpojumus un risinājumus gala saņēmējiem.

Projekts: Digitālā Covid-19 sertifikāta risinājums

DCS risinājums paredzēts Eiropas Savienības sadarbspējīgo DCS izveidei un to darbošanos vienotajā Eiropas Savienības Digitālā Covid-19 sertifikātu sistēmā. Risinājums nodrošina integrāciju ar nacionālajām datu avotu sistēmām portālu DCS pārvaldībai un verifikācijai, kā arī mobilās verifikācijas lietotnes.

Projekta pieteicējs: SIA “ZZ Dats”

Projekta īstenotājs: SIA “ZZ Dats” ar sadarbībā ar partneriem Vairāk par projektu šeit.

Projekts: Valsts un pašvaldību iestāžu tīmekļvietņu vienotā platforma

Šajā platformā pēc vienotiem principiem var veidot mūsdienīgas, piekļūstamas valsts iestāžu un pašvaldību mājaslapas. Visām vietnēm platformā tiek nodrošināts pilns serviss – uzturēšana, izmitināšana, atjaunināšana un drošības pārvaldība.

Projekta pieteicējs: Valsts kanceleja

Projekta īstenotājs: SIA “SOFTIKOM” sadarbībā ar SIA “iConcept” Vairāk par projektu šeit.

Projekts: Elektroniskās deklarēšanas sistēmas servisa saskarne (EDS API)

API ir Elektroniskās deklarēšanas sistēmas servisa saskarne, ko izmanto datu apmaiņai starp nodokļu maksātāja lietoto informācijas sistēmu, ierīci un EDS. Nodokļu maksātāja informācijas sistēmā uzkrātie vai izveidotie dati tiešsaistē tiek nodoti VID un novietoti EDS datu bāzē vai saņemti no EDS. Lietojot EDS API, nav jāveic datu failu eksports un imports, ietaupot laiku un novēršot datu ievades kļūdas. VID darbiniekiem ir jāpavada mazāk laika, konsultējot klientus.

Projekta pieteicējs: Valsts ieņēmumu dienests

Projekta īstenotājs: Emergn Vairāk par projektu šeit.

Kategorija “Labākais E-skolotājs”

Kategorijas partneris – Baltijas vadošais tehnoloģiju lokalizācijas uzņēmums Tilde.

Kategorijā “Labākais E-skolotājs” varēja pieteikties pasniedzēji, kuri spējuši sistemātiski un efektīvi izmantot digitālo saturu, tā iespējas un risinājumus, tostarp integrēt attālinātā mācību procesā. Tāpat varēja pieteikties dažādu organizāciju pārstāvji un privātpersonas, kas ir rīkojuši IKT, digitālo prasmju un tehnoloģiju apmācību projektus, sniedzot būtisku ieguldījumu digitālo prasmju veicināšanā un speciālistu sagatavošanā un piesaistē nozarei.

Kandidāti vērtēti divās jomās:

· formālās izglītības jomā (piemēram, skolas);

· neformālās izglītības jomā (piemēram, bibliotekāri, mūžizglītības pedagogi, prasmju veicinātāji).

Kategorija “Labākais E-skolotājs”, sadaļa “Formālā izglītība”

Edgars Čerkovskis

Projekts: “Virtuālās realitātes ekonomikas kabinets” (RTV VR)

Skolotājs Edgars Čerkovskis ir izstrādājis starpdisciplināru risinājumu “Virtuālās realitātes ekonomikas kabinets”, kurā tiek apvienota ekonomikas un IT prasmju apguve. Izstrādātais risinājums “Virtuālās realitātes ekonomikas kabinets” (RTV VR) tiek pielietots gan vidusskolas, gan augstskolas posmā. Risinājums ir izvietots Google Play, kur to var lejupielādēt un lietot ikviens interesents. Tas ir starpdisciplinārs, apvienojot ekonomikas un IT prasmju apguvi un sekmējot izpratni abās jomās. Tas padara attālinātās mācības pieejamākas un nodrošina maksimālu klātieni šajā mācību formā.

Skola: Ekonomikas un kultūras augstskola un Rīgas Tālmācības vidusskola

Skolotājs: Edgars Čerkovskis, EKA Aprites ekonomikas un sociālās uzņēmējdarbības programmas direktors, RTV ekonomikas skolotājs

Natālija Karpenko

Natālijai Karpenko attālinātā mācību procesa ietvaros ir izdevies uzlabot mācīšanās procesu un kvalitāti, izmantojot projektu metodi un eTwinning projektu digitālo risinājumu. Rezultātā ir sasniegti augsti rādītāji valsts līmenī eTwinning projektos, par ko liecina arī nacionālie un Eiropas kvalitātes sertifikāti.