Lielbritānija apstiprina zāles, kas efektīvas pret Covid-19 omikrona paveidu

FOTO: Shutterstock

Lielbritānijas Zāļu un veselības aprūpes produktu regulējuma aģentūra (MHRA) ceturtdien apstiprinājusi farmācijas giganta "GlaxoSmithKline" zāles to pacientu ārstēšanai, kam ir augsts risks smagi saslimt ar "Covid-19".

Ražotājs norādījis, ka šīs zāles, spriežot pēc pagaidām pieejamās informācijas, ir efektīvas arī pret koronavīrusa omikrona variantu.

Covid-19 zāles "Xevudy" (sotrovimabs), ko izstrādājis "GlaxoSmithKline" sadarbībā ar uzņēmumu "Vir Biotechnology", izrādījušās drošas un efektīvas hospitalizēšanas un nāves risku samazināšanai cilvēkiem ar viegliem līdz vidējiem Covid-19 simptomiem, kam pastāv augstāks risks attīstīties smagai Covid-19 slimībai, paziņoja MHRA.

Turklāt pirmsklīniskie dati liecina, ka zāles saglabā aktivitāti pret omikrona paveida galvenajām mutācijām, paziņoja "GlaxoSmithKline".

"Līdz šim sotrovimabs ir pierādījis pastāvīgu darbību pret visiem pārbaudītajiem variantiem, kas rada bažas un interesi pēc Pasaules Veselības organizācijas (PVO) definīcijas," norādīja uzņēmums.

"GlaxoSmithKline" paziņoja, ka testēšana turpinās, "lai apstiprinātu sotrovimaba neitralizējošu aktivitāti pret visu omikrona paveidu mutāciju kombināciju ar nolūku nodrošināt atjauninājumu līdz 2021.gada beigām".

Atklāts, ka viena zāļu deva samazina hospitalizācijas un nāves risku par 79% pieaugušajiem, kam ir Covid-19 simptomi un augsts risks smagi saslimt ar Covid-19, pavēstīja MHRA.

Uz augšu
Back