Polijas karavīri netālu no Baltkrievijas robežas atrod cilvēka līķi

Иллюстративное фото FOTO: EPA/Scanpix

Polijas karavīri mežā netālu no Baltkrievijas robežas atraduši cilvēka līķi, kuram blakus bija mugursoma un Nigērijas pase, trešdien paziņoja policija.

Kopš vasaras, kad sākās migrantu masveidu mēģinājumi šķērsot robežu, Polijā netālu no Baltkrievijas robežas atrasti miruši aptuveni desmit migranti.

Palīdzības organizācijas uzskata, ka bojāgājušo skaits var būt vēl lielāks.

Līķis tika atrasts vakar netālu no Oļhovkas deviņu kilometru attālumā no robežas, tviterī paziņoja policija.

Robežsardze arī ziņoja, ka 35 migrantu grupai naktī izdevās šķērsot robežu. Viņiem palīdzējusi Baltkrievijas armija.

Visi migranti aizturēti un piespiesti doties atpakaļ.

Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas nelegāli iesūtīt tūkstošiem migrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Savukārt kopš 8.novembra notiek masveidīgi migrantu mēģinājumi no Baltkrievijas puses vardarbīgi ielauzties Polijas teritorijā. Ir arī notikušas migrantu sadursmes ar Polijas robežsargiem, armiju un policiju.

Eiropas Savienība (ES) apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Uz augšu
Back