Sv, 25.09.2022.

Bērnu slimnīcā pirmo reizi Baltijā veikta mugurkaula deformācijas korekcija ar īpašu 3D ierīci

TVNET/LETA
Bērnu slimnīcā pirmo reizi Baltijā veikta mugurkaula deformācijas korekcija ar īpašu 3D ierīci
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: BKUS

Pēc jaunās 3D ierīces iegādes Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) ķirurgi pirmo reizi Baltijā veikuši mugurkaula deformācijas korekciju, informē BKUS.

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca iepriekš papildinājusi medicīnas tehnoloģiju klāstu ar īpašu stacionāro 3D C-loka rentgena ierīci, ar kuras palīdzību var pacientam vēl drošāk un precīzāk veikt dažādas sarežģītas ķirurģiskas manipulācijas.

Mugurkaula deformācijas korekcija tika veikta 17 gadīgai pusaudzei,

un turpmāk ik gadu šāda iespēja tiks piedāvāta 40 - 50 bērniem.

Statistika liecina, ka operācijās, kas vēsturiski tika veiktas bez 3D rentgena ierīces izmantošanas, līdz pat 15% skrūvju novietojums atrodas ārpus skriemeļa ķermeņa, radot potenciālu nestabilitāti vai muguras smadzeņu bojājuma risku. 3D rentgena vizualizācija ataino mugurkaula anatomiju trīs plaknēs un ļauj šo risku ievērojami mazināt, panākot optimālu implantu pozīciju.

Operācijas laikā tika koriģēta skolioze,

kas, neskatoties uz intensīvu iepriekš veikto konservatīvo ārstēšanu, turpināja progresēt. Skolioze ir trīsdimensionāla mugurkaula deformācija, kam raksturīgs mugurkaula izliekums uz sāniem un skriemeļu rotācija vienam attiecībā pret otru.

Skoliozes operācijas tiek veiktas bērniem jebkurā vecumā, sākot ar zīdaiņu vecumu, tādēļ jaunā ierīce ir jo īpaši nozīmīgs atbalsts anatomijas pārredzamības nodrošināšanai sarežģītos ārstniecības gadījumos.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu