Iepazīsti jūgendstila laika Ziemassvētku atmosfēru muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs"

FOTO: Publicitātes foto

Muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" aicina apmeklēt izstādi "Ziemassvētki jūgendstilā". Muzejs izrotāts ar svētku eglēm, savukārt katrs egļu rotājums ir unikāls roku darbs. Izstādē spoži iemirdzas senatnīgas, ar Ziemassvētku tematiku saistītas muzeja krājuma lietas, bet vakara stundās viesistabas lielā egle apskatāma no ielas caur erkera logu.

Izstādes galvenā egle greznota ar karalienes Viktorijas laikmetam raksturīgiem rotājumiem Janas Kopeikinas un Olgas Santīmas izpildījumā. Atsaucot atmiņā “Belle Epoque” dekorus, mākslinieces katru rotājumu ir veidojušas, izmantojot dažādus materiālus – audumus, pērlītes, mežģīnes, fliterus, stiklu un papīru. Tie visi ir neatkārtojams roku darbs, arī rotājumu darināšanas tehnikas atbilst 19. gadsimtam – izšuvums, aplikācija, papjē mašē.

Otru egli grezno leļļu mākslinieces Elitas Šmēdiņas veidoti dekori. Tie uzbur pavisam citu ainu un noskaņu. Rotāta ar smalkiem baltiem putniem, sirsniņām, puzuriem un niedru eglītēm, tā rada mājīguma un siltuma izjūtas, līdzīgas tādām, ko jūt laimīgs bērns vecmāmiņas apskāvienā. Māksliniece egļu dekorēšanai ir izmantojusi mālu, audumu, pērlītes un dažādus dabas materiālus.

Izjust jūgendstila laika Ziemassvētku atmosfēru ļaus izstādē apskatāmie priekšmeti no muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” krājuma – piparkūku formiņas, eglīšu rotājumi, svečturi un dekoratīvie trauki.

Par īpašu pārsteigumu šogad kļūs muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” logi. Pateicoties Oskara Pauliņa gaismu maģijai, tie ļaus ieraudzīt vienu no muzeja skaistajām eglēm no neparasta skatu punkta nakts laikā.

FOTO: Publicitātes foto

Lai saglabātu izstādes radīto noskaņu, muzejs piedāvā nofotografēties izrotātajā interjerā vai arī fotosalonā, kā arī iegādāties jūgendstila motīvu Ziemassvētku pastkartes sev un draugiem.

Izstāde muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” apskatāma līdz 2022. gada 16. janvārim muzeja darba laikā. Muzejs atvērts no plkst. 10.00 līdz 18.00 katru dienu, izņemot pirmdienas. 24. decembrī, 31. decembrī un 1. janvārī muzejs slēgts.

Uz augšu
Back