S, 13.08.2022.

Francijā cirkulē aptuveni 110 000 viltotu Covid-19 sertifikātu

TVNET/LETA
Francijā cirkulē aptuveni 110 000 viltotu Covid-19 sertifikātu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Jānis Škapars/TVNET

Francijā cirkulē aptuveni 110 000 viltotu Covid-19 sertifikātu jeb tā dēvēto veselības pasu, ceturtdien paziņojusi Francijas Iekšlietu ministrija.

Francija ir sākusi aptuveni 400 izmeklēšanas pret viltoto dokumentu izgatavotājiem un lietotājiem.

Veselības pase apliecina, ka persona ir vakcinējusies pret Covid-19, to pārslimojusi vai nesen veikusi Covid-19 testu un tā rezultāts ir negatīvs. Francijā šis dokuments jāuzrāda, lai varētu izmantot sabiedrisko transportu, iekļūt restorānos un kultūras pasākumos.

Policija atklājusi, ka reizēm krāpšanā iesaistīti arī medicīnas darbinieki, pavēstījis Francijas iekšlietu ministrs Žeralds Darmanēns, piebilstot, ka tas apgrūtina nozieguma atklāšanu un pierādīšanu.

Kopš veselības pases tika padarītas par obligātām lielā daļā sabiedriskās dzīves, 400 izmeklēšanu ietvaros par viltotām pasēm aizturēti aptuveni 100 cilvēki, atklāja ministrs.

Aizturētajiem draud līdz pieciem gadiem ilgs cietumsods, norādījis Darmanēns, piebilstot, ka vairākiem cilvēkiem jau ir piespriests reāls vai nosacīts cietumsods.

Pagājušajā mēnesī Parīzes reģionā tika aizturēts ārsts, kas tiek turēts aizdomās par vismaz 220 viltotu veselības pasu pārdošanu.

Darmanēns paziņojis, ka atbalsta lietu atcelšanu pret tiem viltoto veselības pasu lietotājiem, kas piekrīt iegūt īstu dokumentu.

Francijas valdība ir brīdinājusi, ka Covid-19 pacientu skaits intensīvās aprūpes nodaļās Ziemassvētku laikā varētu pieaugt no pašreizējiem 3000 līdz 4000.

Valdība rekomendē balstvakcināciju, lai apturētu koronavīrusa omikrona paveida izplatību, un paziņojusi, ka veselības pases no janvāra vidus vairs nebūs derīgas, ja cilvēki nebūs saņēmuši balstvakcīnu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu