Balstvakcinācija varētu būt pieejama jau trīs mēnešus pēc pirmreizējās vakcinēšanās

Veselības ministrs Daniels Pavļuts FOTO: Ieva Ābele, Saeima

Balstvakcinācija pret Covid-19 nākotnē varētu būt pieejama trīs mēnešus pēc pirmreizējās vakcinēšanās noslēgšanas, izriet no veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) paustā šodien pēc koalīcijas sanāksmes.

Līdz ar to paredzēts samazināt termiņus balstvakcinācijas saņemšanai, un oficiāls lēmums šajā jautājumā varētu tikt pieņemts jau rīt, 21.decembrī, norādīja Pavļuts.

Balstvakcīnu īpaši aicināti saņemt tie, kuri ir vairāk apdraudēti jeb ir riska grupās attiecībā uz saslimšanu ar Covid-19, izriet no veselības ministra paustā.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc koalīcijas sanāksmes norādīja, ka plaši lasāms, ka omikrona variants ir lipīgāks par citiem šobrīd esošajiem, un ar to var inficēties arvien lielāks cilvēku skaits. Tamdēļ izstrādāts aizsardzības mehānisms un trīsdaļīgs plāns, ko darīt šādos apstākļos. Plāns sastāv no vakcinācijas, testēšanas un sejas masku pareizas lietošanas. Premjers piebilda, ka vēlamas ir medicīniskās maskas vai FFP2 tipa respiratori.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka ļoti svarīga ir balstvakcīnas deva. "Saņemot ātrāk balstvakcīnas devu, mēs paceļam savu imunitāti un mazinām varbūtību saslimt ar omikronu," teica Kariņš, mudinot visus pieteikties savai balstvakcīnas devai. No viņa teiktā izriet, ka Veselības ministrija "tagad paplašinās iespējas arī ar lielāku centru palīdzību" nodrošināt iespēju iedzīvotājiem saņemt trešo vakcīnas devu.

Kā ziņots, nedaudz vairāk nekā desmitā daļa pret Covid-19 vakcinēto Latvijas iedzīvotāju jau saņēmusi balstvakcīnu pret Covid-19, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

Balstvakcinācijas aptvere visu iedzīvotāju vidū ir sasniegusi 10,16% robežu, kopumā vakcīnas papildu devu saņemot 191 246 cilvēkiem.

Jau vēstīts, ka Igaunijas Veselības departaments paziņojis, ka līdz svētdienas rītam inficēšanās ar Covid-19 omikrona paveidu valstī konstatēta 329 cilvēkiem, no kuriem 80% ir vietējās pārneses gadījumi, tādējādi jaunā paveida izplatība Igaunijā ir ļoti strauja.

Veselības departaments aicināja Igaunijas iedzīvotājus būt piesardzīgiem, kā arī atgādināja, ka ir būtiski veikt balstvakcināciju un telpās valkāt sejas maksu.

"Situācija gan Igaunijā, gan citviet pasaulē strauji mainās. Sākotnējā informācija liecina, ka ar omikrona paveidu inficēto skaits var krasi pieaugt tikai dažu dienu laikā, un Igaunijā mēs novērojam līdzīgu tendenci. Lai gan saslimstības līmenis Igaunijā joprojām ir vidējs, daudzās valstīs pārspēti visa pandēmijas laika inficēšanās rekordi," norādīja departamenta ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Mari Anne Herma.

Sākotnējie dati liecina, ka omikrona paveids ir vismaz trīs reizes lipīgāks nekā delta paveids.

Uz augšu
Back