Sv, 24.09.2023.

JKP parlamentārieši ar Plešu pārrunās viņa lēmumu par azartspēlēm Ķekavas novadā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3
Foto: Evija Trifanova/LETA

Trešdien, 5.janvārī, Saeimas Jaunās konservatīvās partijas (JKP) frakcijas deputāti tiksies ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Artūru Tomu Plešu, lai apspriestu viņa lēmumu atcelt Ķekavas novada domes lēmumu noteikt aizliegumu azartspēļu organizēšanai.

Kā informēja partijā, frakcija rīt plkst.14 rīko ārkārtas frakcijas sēdi saistībā ar Pleša rīkojumu atcelt Ķekavas novada domes lēmumu noteikt aizliegumu azartspēļu organizēšanai pašvaldības teritorijā.

Saeimas JKP frakcijas priekšsēdētājs Juris Jurašs informēja, ka Plešs ir atsaucies politiķu aicinājumam ierasties uz sēdi, vienlaikus piebilstot, ka, viņuprāt, ministra rīkojums atcelt Ķekavas novada domes lēmumu ir "nepareizs signāls", ko valsts ministra personā dod saviem iedzīvotājiem, kā arī citām pašvaldībām, kas grasās ierobežot azartspēļu izplatību savos novados.

JKP ieskatā, ministrs rīkojies pretēji novada iedzīvotāju vēlmēm un interesēm, un frakcijas deputātiem ir radušies vairāki jautājumi, kuriem nepieciešamas atbildes. Jurašs akcentēja, ka Saeima aprīlī pieņēma likuma grozījumus, lai dotu pašvaldībām rīcības brīvību, bet ministrs ar savu rīkojumu to ierobežojis. "Tas, mūsuprāt, ir nepieņemami. Negribētos ticēt, ka šis rīkojums tapis spēcīga azartspēļu lobija ietekmē," paudis parlamentārietis.

JKP Preses dienests solīja informēt medijus par tikšanās laikā pārrunāto un tās rezultātiem.

Kā ziņots, Plešs savā rīkojumā pauž, ka saistošajos noteikumos noteiktais vispārīgais aizliegums liecina, ka pašvaldība nav izvērtējusi pašvaldības administratīvo teritoriju kompleksi, proti, pašvaldība nav vērtējusi azartspēļu vietu ietekmi uz sabiedrību kādā no pašvaldības teritorijām, kurā darbojas azartspēļu vieta, salīdzinot ar teritorijām, kurās azartspēļu vietu nav. Neesot arī veikts izvērtējums par vietām, kurās jaunu azartspēļu vietu atvēršana ir aizliedzama, minot konkrētus datus, pētījumus vai citu apkopotu un apstiprinošu informāciju, kas iegūta izvērtējuma rezultātā par azartspēļu vietas ietekmi uz pašvaldības iedzīvotājiem un sabiedrību kopumā.

"Secinu, ka vispārēja aizlieguma noteikšana norāda uz pašvaldības vēlēšanos aizliegt azartspēļu organizēšanu visā pašvaldības teritorijā, neveicot nedz izpēti, nedz citu apstākļu izvērtēšanu," norādīts rīkojumā.

Šāda pašvaldības rīcība Plešam liekot domāt, ka pašvaldībai nav pietiekamu pierādījumu, kas pamatotu azartspēļu organizēšanas aizliegumu, jo sevišķi vispārīgu, aizliedzot tās visā pašvaldības teritorijā, vai pašvaldība ir neprecīzi interpretējusi tai likumā paredzētās tiesības noteikt vietas un teritorijas, kurās azartspēles ir aizliegtas, veicot nepamatotu regulējuma paplašināšanu, kas rezultējas tostarp ar nepamatotu komersantu tiesību nodarboties ar komercdarbību ierobežošanu.

Jau ziņots, ka novembra sākumā novadā stājas spēkā saistošie noteikumi, kas paredz turpmāku azartspēļu organizēšanas aizliegumu Ķekavas novadā.

Lai noskaidrotu novada iedzīvotāju viedokli, vai sabiedrība atbalsta spēļu zāles darbības turpināšanu, no 27.augusta līdz 3.septembrim notika iedzīvotāju aptauja. Kopumā tika saņemta 1361 atbilde. 88,4% aptaujas dalībnieku atbalstīja spēļu zāles slēgšanu, bet 158 jeb 11,6% norādīja, ka minētās spēļu zāles darbība ir saglabājama.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais