Liepnā plāno izveidot patvēruma meklētāju izmitināšanas vietu

TVNET/LETA
Foto: AP/Scanpix

Alūksnes novada Liepnas pagastā bijušajā internātskolas ēkā jau šoruden tiks atklāta patvēruma meklētāju izmitināšanas vieta, kurā varēs uzņemt līdz pat 250 personām, trešdien ziņo "ReTV Ziņas". Savukārt Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) precizē - to izveidos tādā gadījumā, ja tiks pārsniegta PMIC "Mucenieki" izmitināšanas kapacitāte.

Kā ReTV Ziņā norādīja Alūksnes pašvaldībā, 4. janvāra ārkārtas sēdē tomēr nolemts uz četriem gadiem nodot Nodrošinājuma valsts aģentūrai bezatlīdzības lietošanā bijušās internātskolas internāta ēku, palīgēku un daļu zemesgabala 0,66 hektāru platībā.

Par to mierā nav vietējie iedzīvotāji - ReTV Ziņu aptaujātie iedzīvotāji izteikuši raizes par drošības situāciju. Savukārt pašvaldība, kā ziņo raidījums, vēl lemj par papildus drošības spēku piesaistīšanu.

Kā ziņu aģentūrai LETA uzsvēra PMLP, ņemot vērā pasaulē valdošos ģeopolitiskos izaicinājumus, kas varētu izraisīt patvēruma meklētāju skaita palielināšanos, Liepnas pagasta internāta ēkā paredzēts izveidot PMIC filiāli. Filiāles darbību administrēs PMLP.

Lai nodrošinātu sekmīgu filiāles darbību, pārvalde starp vietējo pagastu iedzīvotājiem meklēs atbalsta personālu - autovadītājus, diennakts dežurantus un papildu atbalsta personālu.

Paredzēts, ka līdz gada beigām ēka tiks pielāgota PMIC filiāles vajadzībām, tiks veikti nepieciešamie tehniskie uzlabojumi un labiekārtošanas darbi, izmantojot Eiropas Savienības fondu finansējumu aptuveni 700 000 eiro apmērā.

Tāpat kā PMIC "Mucenieki", arī jaunā filiāle būs nožogota un visu diennakti tiks apsargāta. Vajadzības gadījumā sabiedriskās kārtības uzturēšanai pārvalde sadarbosies ar Valsts policiju.

Jau ziņots, ka Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš pagājušā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Kopš pagājušā gada 10.augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 4249 cilvēki.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana nav liegta 94 cilvēkiem.

Daļa līdz šim Latvijā iekļuvušo cilvēku lūguši patvērumu Latvijā. Tāpat daļa no šiem cilvēkiem pēc patvēruma lūguma iesniegšanas Latviju ir pametuši un devušies uz citām Eiropas valstīm.

Aktuālais šodien
Svarīgākais