Tagadējai uzņēmuma vadībai jālemj, ko iesākt ar šo briežu dārzu. Tā ierīkošana un uzturēšana līdz šim izmaksājusi teju miljonu eiro, bet nav īsti skaidrs, kāpēc uzņēmums uztur šo dārzu, jo tā attīstības vīzijas, plāna un attiecīgas rīcības nav bijis jau padsmit gadu.
"Rīgas mežu" briežu dārzu izveidoja divtūkstošo gadu sākumā. Ierīkoja teritoriju ar ceļiem, žogiem un dīķi, iegādājās pārdesmit staltbriežu. Solīja strādāt pie labāko īpatņu pavairošanas un izlaišanas Rīgas mežos, paralēli attīstot tūrismu, fotomedības un pat medības. Briežu dārzā nekas no solītā faktiski nav īstenojies. Savulaik, divus gadus pēc nonākšanas “Rīgas mežu" vadībā Aivars Tauriņš laikrakstam “Diena” sūrojās, ka īsti nezina, ko iesākt ar šo Gundara Bojāra atstāto mantojumu. Tagad viņš saka to pašu. “To jums vajag pajautāt Gundaram Bojāram, jo es to saņēmu mantojumā, es arī nezināju, nesaprotu līdz šai dienai, priekš kam tas briežu dārzs “Rīgas mežiem” bija vajadzīgs,” saka Tauriņš.
2021. gada martā Tauriņu pēc 13 amatā pavadītiem gadiem atlaida, bet, ko iesākt ar briežu dārzu, domā jau nākamā uzņēmuma vadība.
Teritorijas izveide izmaksājusi ap 340 tūkstošiem eiro. Briežu dārza uzturēšanai ik gadu aiziet ap 40-45 tūkstošiem eiro. Tas nozīmē, ka šo gadu laikā dārzā iztērēts jau teju miljons.
“Briežu dārza veidošana nav nekas slikts. Bet es domāju, ka šo gadu laikā, no 2005. vai 2006. gada, kad viņi sāka, vajadzēja būt kaut kādam darbības plānam. Tomēr pagājis pietiekami ilgs laiks, lai tur būtu kaut kas izveidots tāds, kas saimnieciski atmaksājas. Nevis nes peļņu, vismaz lai var sevi uzturēt un nest sabiedrībai kaut kādu pienesumu, labumu,” atzīst “Bioloģisko lauksaimnieku un savvaļas dzīvnieku audzētāju asociācijas” valdes loceklis Dainis Paeglītis.
“Rīgas mežu” briežu dārzā esošos ieraudzīti ir grūti – tie ir bailīgi un pie cilvēka nenāk. Gada nogalē “Rīgas meži” aicināja asociāciju palīdzēt briežus novērtēt, saskaitīt un dot padomu, ko ar šo “mantojumu” iesākt.
“Jā, mēs uzrakstījām, kā viņi var izmantot, kā, ieliekot nedaudz līdzekļu, var pārvērst par tūrisma objektu un arī mācību objektu. Tur nav lieli kapitālieguldījumi un var arī iegūt no apmeklētājiem līdzekļus šī dārza uzturēšanai,” saka Paeglītis.
Eksperti no uzņēmuma nebija saņēmuši ar dārzu saistītu biznesa plānu, jo līdz šim tāda nemaz nav bijis. Viss ganāmpulks novērtēts uz nepilniem astoņiem tūkstošiem eiro, saskaitīts, ka tajā ir 42 dzīvnieki. Sniegti padomi arī dzīvnieku barošanai, kas līdz šim notikusi visai izšķērdīgi, savukārt minerālvielas nav dotas.
“Rīgas mežu” pārstāve Ieva Bērziņa saka: “Neprasiet no mums scenāriju uzreiz, tūlīt un tagad, jo mēs tik tiešām esam tikai pagājušā gada nogalē sapratuši reālo situāciju, kāda ir šai šajā teritorijā. Un, tikai izejot no tās, mēs varam saprast un, konsultējoties ar speciālistiem, izlemt, ko tad ar šo vietu darīt.”