VI iesaka ārstniecības iestādēm lietot tikai FFP2 respiratorus, nevis medicīniskās maskas

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5
Respirators FFP2.
Respirators FFP2. Foto: Florian Gaertner/photothek.de via www.imago-images.de/imago images/photothek

Veselības inspekcija (VI) veikusi pārbaudes septiņās stacionārajās ārstniecības iestādēs. Pārbaužu laikā inspekcija rekomendēja iestādēm lietot tikai FFP2 respiratorus, nevis medicīniskās maskas.

Kā liecina informācija VI mājaslapā, 2021.gada nogalē VI kopā ar Veselības ministrijas un klīnisko universitāšu slimnīcu pārstāvjiem veica pārbaudes par epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu valsts reģionālo slimnīcu uzņemšanas nodaļās, ņemot vērā, ka tieši uzņemšanas nodaļās pastāv augsts risks inficēties ar Covid-19.

Kopumā pārbaudes tika veiktas septiņās stacionārajās ārstniecības iestādēs - Daugavpils reģionālajā slimnīcā, Rēzeknes slimnīcā, Jēkabpils reģionālajā slimnīca, Vidzemes slimnīcā, Liepājas reģionālajā slimnīcā, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā un Jelgavas pilsētas slimnīcā.

Vienlaikus slimnīcām tika izteikts priekšlikums piedalīties praktiskajās apmācībās sadarbībā ar Rīgas Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcas un Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas speciālistiem. Tāpat ieteikts veidot katrā nodaļā plūsmu shēmas, lai visiem iesaistītajiem būtu vienots priekšstats par drošu pārvietošanos un epidemioloģiski drošu vidi.

VI arī norāda, ka izstrādās vienotu Covid-19 un gripas saslimšanas testēšanas kārtību slimnīcās.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais