S, 23.09.2023.

Atsakās no sertifikācijas procesa medicīnas māsu un zobārstniecības māsu praksē

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2
Foto: Zane Bitere / LETA

Saeima ceturtdien, 13.janvārī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ārstniecības likumā, atsakoties no sertifikācijas procesa medicīnas māsu un zobārstniecības māsu praksē.

Tāpat Saeima galīgajā lasījumā pieņēma saistītos grozījumus likumā "Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu".

Izmaiņu autori Ārstniecības likuma anotācijā skaidro, ka nav pamata apšaubīt jau iepriekš iegūtus izglītības dokumentus, kuri apliecina personas māsas profesionālo kvalifikāciju.

Grozījumi veikti atbilstoši Veselības ministrijas ziņojumā "Par māsas profesijas turpmāko attīstību" noteiktajam ieviest jaunu pieeju māsas specializācijai, kuru varēs iegūt profesionālās pilnveides programmā. Nolemts atteikties no sertifikācijas procesa, māsu specialitātes un papildspecialitātes aizstājot ar specializāciju noteiktās aprūpes jomās, skaidrots anotācijā.

Veselības ministrijā skaidro, ka ir veiktas izmaiņas Ministru kabineta noteikumos, lai māsa būtu tiesīga patstāvīgi strādāt ārstniecības iestādes terapeitisko, ķirurģisko un ambulatoro pacientu aprūpē un būtu vienkāršāka māsas profesijas specializāciju iegūšana.

Likuma pārejas noteikumos noteikts, ka māsa, kura nav ieguvusi izglītības dokumentu, kas apliecina to, ka attiecīgā māsas profesijas specialitāte vai attiecīgā ārstnieciskā vai diagnostiskā metode māsas praksē ir apgūta, bet kurai 2022.gada 24.janvārī būs derīgs attiecīgais māsas ārstniecības personas sertifikāts, tā drīkstēs turpināt patstāvīgi nodarboties attiecīgajā māsas specialitātē un attiecīgajā ārstnieciskajā metodē.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu