Par 2009. gadā notikušajiem Vecrīgas grautiņiem turpinās izmeklēšana pret trīs personām

TVNET/LETA
Par 2009. gadā notikušajiem Vecrīgas grautiņiem turpinās izmeklēšana pret trīs personām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Foto: Rīgas Pašvaldības policija

Valsts policijā (VP) joprojām turpinās izmeklēšana pret trīs personām par dalību 2009. gada 13. janvāra Vecrīgas grautiņos.

Šo kriminālprocesu izmeklē Rīgas Centra iecirknī.

Policija plašāk neskaidroja iemeslus, kāpēc izmeklēšana turpinās, un atbilde bija tādi pati, kā pērn, proti, "patlaban nav iegūts pietiekamu pierādījumu kopums, lai šo lietu virzītu kriminālvajāšanas sākšanai".

Personām ir aizdomās turēto statuss, un tās nav izsludinātas meklēšanā.

Noilgums var iestāties 15 gadus pēc šāda veida nodarījuma.

Jau ziņots, ka iepriekš par dalību grautiņos tika apsūdzētas vairāk nekā 68 personas, no kurām piecas attaisnotas.

Lielākā daļa apsūdzēto piesprieda piespiedu darbu, naudas sodu un nosacītu brīvības atņemšanu. Septiņas personas saņēma reālu cietumsodu.

2009. gada 13. janvārī aptuveni 10 000 cilvēku pulcējās uz protesta akciju Doma laukumā, lai nevardarbīgā veidā pieprasītu Saeimas atlaišanu.

Pēc protesta akcijas Vecrīgā sākās grautiņi - tika izsisti logi vairākām ēkām, tostarp stipri cieta Saeimas nams, tika aplaupīts AS "Latvijas balzams" veikals, kā arī cieta muzikālais restorāns "Fīlings". Grautiņos piedalījās vairāki simti jauniešu, no kuriem daudzi bija alkohola reibumā. Šie cilvēki vairākas stundas demolēja Vecrīgu.

Grautiņu laikā sākotnēji tika aizturētas 126 personas, un sadursmēs pie Saeimas ēkas mediķi palīdzību sniedza vairāk nekā 30 cilvēkiem, savukārt slimnīcās ar dažādām traumām tika ievietoti 28 cietušie, bet četri cilvēki no hospitalizācijas atteicās. Tāpat mediķi sniedza palīdzību aizturētajiem sadursmju dalībniekiem, kuri jau bija nogādāti policijas iecirkņos. Nekārtībās cieta arī policisti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu