Sv, 24.09.2023.

Bondars: Samazinātās likmes nav labākais veids, kā atbalstīt cilvēkus

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 12
Mārtiņš Bondars.
Mārtiņš Bondars. Foto: Zane Bitere / LETA

Energoresursu cenu palielinājums ir jākompensē ar mērķētiem pabalstiem, lai iedzīvotāji palielināto izmaksu dēļ netiktu iedzīti nabadzībā, tā sacīja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars.

Vaicāts par partiju apvienības "Attīstībai/Par!" nostāju attiecībā uz ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga priekšlikumu samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) energoresursiem, Bondars norādīja, ka AP uzskata, ka samazinātās likmes nav labākais veids, kā atbalstīt cilvēkus, kam ir vajadzīga sociālā palīdzība.

Tā vietā būtu jānodrošina mērķēti pabalsti, ko varētu piešķirt atkarībā no mājsaimniecības lieluma un ienākumu apjoma, pieļāva politiķis.

Par to, kurām iedzīvotāju grupām un cik lielus pabalstus piešķirt, aprēķini būtu kopā jāveic pašvaldībām, Finanšu ministrijai un Labklājības ministrijai, atzīmēja Bondars.

Kā ziņots, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs atkārtoti aicinās koalīcijas partnerus atbalstīt samazinātu PVN likmi elektroenerģijai, dabasgāzei, siltumenerģijai un kurināmajai koksnei, informēja ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Vineta Vilistere-Lāce.

Viņa atklāja, ka piedāvājums, ko koalīcijas sadarbības sanāksmē varētu izskatīt nākamajā pirmdienā, 17.janvārī, paredzētu esošā 21% vietā noteikt konkrētajiem energoresursiem PVN likmi 5% apmērā laikā no šī gada 1.janvāra līdz 30.aprīlim.

Jau vēstīts, ka Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis intervijā Latvijas Radio paudis, ka nedēļas līdz divu laikā būtu jāatrod komplekss risinājums, kā palīdzēt energoresursu cenu kāpuma smagi skartajiem.

"Spriedze pieaug," situāciju raksturoja Kaminskis,

uzsverot, ka tik krasam cenu kāpumam nav bijis gatavs neviens, tostarp pašvaldību budžetos nav bijuši plānoti tādi līdzekļi, lai kompensētu cenu pieaugumu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 12

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais