P, 25.09.2023.

LVC: jāvērtē iespēja apziņot ceļu lietotājus ekstremālu laikapstākļu gadījumā

TVNET Auto
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: Evija Trifanova/LETA

Ņemot vērā 17. janvāra pieredzi, kad stiprā vēja un snigšanas laikā lielā valsts ceļu tīkla daļā bija izveidojušies ekstremāli braukšanas apstākļi, iespējams, būtu jāvērtē nepieciešamība pēc plašākas ceļu lietotāju apziņošanas, tai skaitā ar telefona īsziņu palīdzību. Šis jautājums būtu skatāms valsts civilās aizsardzības plāna ietvaros.

Vienlaicīgi jānorāda, ka tādi ekstremāli braukšanas apstākļi, kādi bija pieredzēti pirmdien, Latvijā ir bijuši pirmo reizi pēdējo vairāku gadu desmitu laikā. To apliecina ceļu uzturēšanas speciālisti. Ceļi apledoja ļoti strauji, turklāt tas nebija viens vai divi posmi, bet gan visi valsts galvenie ceļi apmēram 100 kilometru rādiusā ap Rīgu un Kurzemē. Tajā laikā bija iestājušies ārkārtas laika apstākļi, kad ceļu uzturētāji arī nevarēja nodrošināt ceļu uzturēšanu atbilstoši Ministru kabineta prasībām.

Kā vēsta ziņu aģentūra LETA, Valsts policija apmēram līdz pirmdienas plkst.18 uz Latvijas ceļiem bija reģistrējusi 67 satiksmes negadījumus, taču šajā operatīvajā statistikā netiek ieskaitītas avārijas, kurās autovadītāji vienojušies un aizpildījuši saskaņoto paziņojumu.

VSIA Latvijas Valsts ceļi nodrošina diennakts dispečeru dienesta darbu, kas apkopo informāciju no ceļu uzturētājiem, meteorologiem, kā arī ceļu lietotājiem. Tieši ceļu lietotāji parasti ir tie, kas pirmie sastopas ar jebkuriem sarežģījumiem uz ceļiem, un viņu sniegtā informācija ierasti ir visoperatīvākā. 17. janvārī, konstatējot, ka ir iestājušies īpaši sarežģīti braukšanas apstākļi, par to tika informēta arī sabiedrība, izmantojot plašsaziņas līdzekļus un sociālos tīklus.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu