Skolotāju slimošanas ar Covid-19 dēļ vietām apdraudētas arī attālinātās mācības

Skolotāja un skolēni. Ilustratīvs foto FOTO: Shutterstock

Strauji pieaugot pedagogu saslimstībai ar Covid-19, rodas raizes, ka varētu pārtraukt ne tikai klātienes mācības, bet arī attālinātās, "ReTV" Ziņu dienestam atzīst vairākās pašvaldībās.

Lai mazinātu aizvien pieaugošo saslimstību ar Covid-19, visa Valmieras sākumskola no 18. janvāra uz divām nedēļām mācības organizē attālināti.

Skola katru dienu saņem jaunas ziņas par pozitīviem Covid-19 gadījumiem bērnu vidū. Šobrīd skolā inficējušies jau vismaz astoņi pedagogi.

Valmieras sākumskolas direktors Mārtiņš Vētra stāsta: "Šobrīd jau īstenībā pastāv draudi, ka nebūs iespējams noorganizēt mācības attālināti, kad piespiedu kārtā tas jādara."

Direktors "ReTV" Ziņām uzsver, lai kā mācību iestādē ievēro visas prasības par masku nēsāšanu un dezinfekciju, klātienes procesā vīrusa izplatību nav iespējams ierobežot.

Mārtiņš Vētra piebilst: "Šobrīd skolotāji slimo, slimība ir ļoti agresīva, redzam, ka īsā periodā bērni, kuri bijuši kontaktā, arī saslimst.

Tas vārds visu laiku pastāv, ka ir vieglāk, vieglāka saslimšana, bet es nepiekritīšu. 

Vismaz mūsu pieredzē - šiem cilvēkiem ir ļoti slikti, viņiem ir galvassāpes, visi pārējie simptomi, līdz ar to kaut kāda strādāšana attālināti ir pilnībā izslēdzama."

Saslimstība ar kovidu ļoti strauji izplatās arī Ogres novadā. Šeit karantīnā atrodas gandrīz 90 klases. Kā "ReTV" Ziņām uzsver Ogres novada Izglītības pārvaldes vadītāja, situācija mainās ik pa stundai, jau nākamnedēļ pedagogu trūkuma dēļ varētu būt problēmas nodrošināt mācības arī attālināti.

Ogres novada Izglītības pārvaldes pārstāve Inga Škapare par Covid-19 situāciju skolās stāsta: "Katru dienu ir informācija par kādu atkal no jauna saslimušu pedagogu. Tā dalīšana pusei attālināti, pusei klātienē nu gandrīz vairs nav iespējama, jo skolotāji slimo."

Tikmēr Liepājā attālinātais mācību darbs uz nedēļu noteikts divās skolās. Izglītības pārvaldes vadītāja "ReTV" skaidro - aizvien bēdīgāka aina iezīmējās tieši šīs nedēļas sākumā. Slimo gan bērni, gan arī pedagogi.

Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere vēsta: "Ja ir saslimstība un arī pašsajūta ir slikta, tad nav variantu, tad ir darba nespējas lapa un skola meklē mācību priekšmetos aizvietojošo skolotāju vai uz kādu periodu konkrētais mācību priekšmets var izkrist no apguves zonas."

Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībā "ReTV" Ziņām norāda:

lai augstās saslimstības dēļ skolās mācības neapstātos, nepieciešams pārskatīt šobrīd noteikto karantīnas laiku.

Inga Vanaga, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja: "Kāds laiks ir nepieciešams, lai veselību atgūtu, gan skolēniem dažādos vecuma posmos, gan izglītības darbiniekiem un, balstoties uz šiem datiem, pārskatītu karantīnas termiņu."

Izglītības iestādes gaida kādu reakciju no Izglītības un zinātnes ministrijas, bet tur, ilgi gatavojot atbildi, "ReTV" Ziņām beigās norāda - saistībā ar pedagogu saslimstību būtisku problēmu pagaidām neesot. Ministre Anita Muižniece (JKP), apkopojot datus par attālināto mācību izmantošanu vēl aizvadītajā nedēļā, "ReTV" Ziņām rakstiski norāda - dažādos novados esot atšķirīgs saslimstības līmenis, un atbildība jāuzņemas pašvaldību iestādēm.

"Tas nozīmē, ka racionālākais risinājums ir ļaut pašvaldībām lemt, kontrolēt attiecīgā reģiona izglītības iestādes. Runājot par bažām, ka vīrusa izplatība varētu radīt pedagogu trūkumu, jau vairākkārt esmu uzsvērusi dažādus risinājumus, piemēram, pārplānojot mācību procesu, veidojot blokstundas, mācot skolēnus pēc moduļu sistēmas. Daudzas skolas to jau veiksmīgi ir darījušas un dara."

No vienas puses, skolās un pašvaldībās ministrijas sniegto brīvību šobrīd pašiem pieņemt lēmumus vērtē pozitīvi. Tomēr arī atzīst - krīzes situācijā, kāda veidojas arī šobrīd, vēlētos redzēt konkrētāku rīcības plānu.

Uz augšu
Back