Bolderājā atklāj slēpni ar 147 kara laika rokasgranātam

FOTO: Valsts policija

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas (VP) mežā Bolderājā konstatēja slēpni ar ievērojamu daudzumu kara laika granātu, lādiņu un trotila, kuru kopējais svars ir 73 kilogrami, informēja VP.

Šā gada 11.janvārī VP saņēma informāciju par to, ka mežā Bolderājā atrodas slēpnis ar, iespējams, sprādzienbīstamiem priekšmetiem. Reaģējot uz saņemto informāciju, VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki izbrauca uz norādīto vietu, kur atrada slēpni ar dažādiem, iespējams, sprādzienbīstamiem kara laika priekšmetiem.

Kopumā tika konstatētas 147 rokasgranātas, 11 lādiņi un pieci kilogrami trotila.

Uz notikuma vietu tika izsaukti Nacionālo bruņoto spēku sapieri, kas šos priekšmetus aizveda, lai drošā veidā neitralizētu.

Saistībā ar notikušo ir sākta resoriskā pārbaude un tiek noskaidrotas personas, kuras, iespējams, ierīkojušas minēto slēpni. VP izsaka pateicību iedzīvotājiem, kas ziņoja par šo slēpni, tādējādi novēršot apdraudējumu sabiedrībai un iespējamu traģēdiju.

VP amatpersonas pērn kopumā ir veikušas vērienīgas šaujamieroču izņemšanas operācijas, no nelegālās aprites izņemot 59 šaujamieročus, 11 620 nelikumīgā apgrozībā esošas munīcijas vienības, 2258 vienības sprāgstierīču. Tāpat no nelegālās aprites izņemts 129 kilogramu sprāgstvielu un 677 vienības šaujamieroču būtisku sastāvdaļu.

2021. gadā VP GKrPP KIP 1. nodaļas darbinieki pēc Krimināllikuma 233. panta otrās daļas sāka 16 kriminālprocesus. Pēc ekspertīžu pabeigšanas tiks lemts jautājums par kriminālprocesu nodošanu prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai attiecībā pret aizdomās turētām personām.

Pagājušogad Valsts policijas GKrPP KIP 1. nodaļas amatpersonas pēc Krimināllikuma 233. panta par aizdomās turētajiem atzina 17 personas. Pēc Krimināllikuma 233. panta otrās daļas kriminālvajāšanas sākšanai uz prokuratūru tika nosūtīti 11 kriminālprocesi.

(Fotogrāfijās gan Bolderājā izņemtā munīcija, gan citviet pērn izņemtie priekšmeti)

Uz augšu
Back