Daļa iedzīvotāju maskas un respiratorus lieto pat nedēļām

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 43
Sejas maskas. Ilustratīvs foto
Sejas maskas. Ilustratīvs foto Foto: Shutterstock

Ieejot veikalos vai citās publiskās vietās, no 25. janvāra obligāti jālieto vienreizlietojamās medicīniskās maskas vai respiratori. Mediķi uzsver - lietojot atkārtoti, tās zaudē aizsardzības spējas. Tomēr ir iedzīvotāji, kas regulāru masku un respiratoru mainīšanu atļauties nevar.

No otrdienas nu jau ierastās auduma sejas maskas ir nederīgas. Lai dotos uz jebkuru publisku vietu, ir nepieciešamas medicīniskās maskas vai FFP2 respiratori. Kādā Bauskas veikalā iegādātās trīs medicīniskās maskas izmaksāja 1.65 eiro. Daudziem iedzīvotājiem tas ir pārāk dārgi. Atļauties tik bieži mainīt aizsarglīdzekļus, kas, pareizi valkājot, mēnesī izmaksās vairākus desmitus eiro, tie nevarot.

Bauskā vairāki uzrunātie teic, ka arī līdz šim tās valkājuši, vien izmantojot tās kā daudzkārtlietojamās. Trūcīgie un maznodrošinātie iedzīvotāji pašvaldību sociālajos dienestos var saņemt 50 valsts apmaksātās medicīniskās maskas.

Tikmēr tiem, kuri neatbilst trūcīgā vai maznodrošinātā statusam, arī turpmāk būs pašiem jāiegādājas medicīniskās maskas vai respiratori.

Kā liecina novērotais un iedzīvotāju teiktais ReTV, jaunās prasības biežāk gan tikšot izpildītas tikai formāli.

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) darba drošības un vides veselības institūta direktors skaidro, ka ilgstoša vienreiz lietojamo masku vai respiratoru valkāšana nenodrošinot aizsardzību ne sev, ne citiem. “Par respiratoriem es teiktu, ja tas ir lietots vienu, divas vai trīs dienas, tad noteikti vienalga ir labāks par auduma masku, bet, ja trīs nedēļas, tad laikam ne no viena, ne otra nav nekādas jēgas.

Ja mēs šai respiratorā katru dienu elpojam siltu, mitru gaisu, tad tajā vienā, divās vai trīs dienās sāk augt viss, kas vien var izaugt.

Protams, tā mēs paši sevi lieki apdraudam,” norāda Ivars Vanadziņš, RSU Darba drošības un vides veselības institūta direktors.

Pareizi lietojot medicīniskās maskas vai respiratorus, vienam cilvēkam mēnesī tas var izmaksāt vairākus desmitus eiro.

Vairāk skaties sižetā!

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 43

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais