Perevoščikovs: Tas ir tikai laika jautājums, kad omikrona paveids pārņems visu Latviju

Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs FOTO: Evija Trifanova/LETA

Ir tikai laika jautājums, kad Latvijā Covid-19 omikrona paveids pārņems visus reģionus, tā trešdien, 26.janvārī, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē atzina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Viņš skaidroja, ka situācija ar Covid-19 ir pasliktinājusies visos reģionos. Visstraujāk slimība izplatījusies Rīgā, Pierīgā, bet pēdējā vietā ir Latgales reģions. Starp Rīgai tuvākajiem novadiem visaugstākā saslimstība ar Covid-19 ir Ādažu, Mārupes un Ķekavas novados.

Omikrona paveida īpatsvars pagājušā nedēļā ir sasniedzis 85,7% no visiem pārbaudītajiem paraugiem.

"Tātad diezgan strauji un dažu nedēļu laikā viņš no nulles sasniedzis tik lielu īpatsvaru. Tajā pašā laikā delta variants dažos reģionos varbūt varētu palikt dominējošais, taču tas ir laika jautājums, kad omikrons pārņems visus Latvijas reģionus," skaidroja eksperts.

Izplatoties omikrona paveidam, jau kopš pirmās nedēļas atkārtotas inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits diezgan strauji sāka pieaugt. Pagājušajā nedēļā tas pieaudzis vairāk nekā divas reizes un veido 7,7% no visiem pagājušajā nedēļā reģistrētajiem Covid-19 inficēšanās gadījumiem.

"Tas nozīmē, ka omikrons nerespektē to, ka cilvēks kādreiz ir pārslimojis alfa vai delta celmu," uzsvēra eksperts.

Perevoščikovs pirmdien žurnālistiem teica, ka pagājušajā nedēļā Covid-19 gadījumu skaits Latvijā pieaudzis par 99,1%, teju divas reizes pārsniedzot saslimstības apmēru, kāds bija rudens perioda saslimstības pieauguma augstākajā punktā. Viņš žurnālistiem izteica prognozi, ka šonedēļ, iespējams, tiks atklāti kopumā ap 63 500 Covid-19 gadījumi jeb aptuveni 9070 gadījumi dienā.

Uz augšu
Back