S, 28.01.2023.

Infektologs: Vēl vismaz nedēļu var sagaidīt turpmāku Covid-19 inficēto skaita pieaugumu

TVNET/LETA
Infektologs: Vēl vismaz nedēļu var sagaidīt turpmāku Covid-19 inficēto skaita pieaugumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 15
Foto: Sintija Zandersone/LETA

Jauno inficēto skaits katru dienu atkarīgs no laboratoriju kapacitātes un, iespējams, vēl vismaz nedēļu var gatavoties un sagaidīt turpmāku inficēto skaita pieaugumu, tā, vērtējot epidemioloģisko situāciju, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pieļāva Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas infektologs un Latvijas Universitātes profesors Uga Dumpis.

Speciālists uzsvēra, ka saslimušo viennozīmīgi ir vairāk, nekā ikdienā uzrāda statistika.

"Domāju, ka trīsreiz vairāk varētu būt saslimušo," pieļāva Dumpis,

piebilstot, ka virknei iedzīvotāju slimība norit vai nu ļoti viegli, vai asipmtomātiski. "Epidēmijas apjoms patlaban ir milzīgs," secinājis Dumpis.

Viņš uzsvēra, ka vakcinācijas process sabiedrībā patlaban faktiski apstājies, jo cilvēki, iespējams, domājot, ka viss beigsies.

"Nekas te nebeigsies, un balstvakcinācija ir pat obligāta virknei iedzīvotāju grupu, kam ir risks smagi saslimt," norādīja Dumpis.

Infektologs akcentēja, ka patlaban ir svarīgi vakcinēties - gan primāri, gan balstvakcinējoties. Viņš arī uzsvēra, ka omikronam specifiski izstrādātās vakcīnas varētu nebūt nepieciešamas, jo tad, kad tās būs gatavas un lietojamas, omikrona vilnis būs beidzies.

Dumpis pieļāva, ka rudenī gan būtu nepieciešama polivalentā vakcīna, kas satur vairākus vīrusa variantus.

Kā ziņots, trešdien Latvijā konstatēti 9087 jauni Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par 18 inficētu personu nāvi, līdz ar to otro dienu pēc kārtas jauno Covid-19 gadījumu skaits valstī pārsniedzis 9000, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs ir palielinājies no 3239,9 līdz 3584,4 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu