Pk, 19.08.2022.

Latvijas-Baltkrievijas robežu piektdien nelikumīgi mēģinājuši šķērsot 47 cilvēki

TVNET/LETA
Latvijas-Baltkrievijas robežu piektdien nelikumīgi mēģinājuši šķērsot 47 cilvēki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Latvijas-Baltkrievijas robežas pierobežas josla Silenē.
Latvijas-Baltkrievijas robežas pierobežas josla Silenē. Foto: Evija Trifanova/LETA

Piektdien, 27.janvārī, Valsts robežsardzes amatpersonas novērsušas 47 cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas valsts robežu, bet divi cilvēki ielaisti, informēja Valsts robežsardzē.

Kopš 2021.gada 10.augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 5387 cilvēki.

Par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu aizvadītajā diennaktī aizturēti divi cilvēki. Šiem cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ netika liegta valsts robežas šķērsošana.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ nav liegta valsts robežas šķērsošana 113 cilvēkiem, savukārt kopumā pērn un šogad aizturēti 465 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to izsludināja pērn no 11.augusta līdz 10.novembrim, bet vēlāk tā pagarināta līdz šī gada 10.februārim.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš pagājušā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Kopš pagājušā gada 13.decembra vērojams paaugstināts migrantu spiediens uz Latvijas robežu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu