Madonas novadā krītošs koks nāvējoši traumējis cilvēku

TVNET/LETA
Foto: Zane Bitere / LETA

Madonas novadā mežā krītošs koks nāvējoši traumējis cilvēku, TVNET informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Svētdien plkst.13.07 VUGD bija saņēmis izsaukumu uz Madonas novada Barkavas pagastu, kur mežā bija gājis bojā cilvēks, jo viņam uzkritis virsū koks.

Intervijās LTV un Latvijas Radio VUGD pārstāve Agrita Vītola sacīja, ka glābējiem nav zināms, vai nelaimes gadījums saistīts ar vēja postījumiem. Turklāt stiprāks vējš lielākoties ir bijis citās Latvijas daļās.

Kopumā nedēļas nogalē VUGD saņēma 183 izsaukumus, no tiem 21 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 137 uz glābšanas darbiem, bet vēl 25 bija maldinājumi.

Tāpat nedēļas nogalē saņemti 52 izsaukumi, kur bija jānovāc nolūzuši koki no ceļu braucamās daļas, kā arī vienā gadījumā - no vienstāva ēkas, un vēl vienā - pāri ceļam bija pārkritis ielu apgaismojuma stabs un jumta skārda gabals.

Kopumā VUGD saņēma 12 izsaukumus, kur bija jānovērš jumta vai fasādes konstrukciju radītais apdraudējums - jānoceļ vēja atrautas seguma loksnes. Lielākā daļa izsaukumu saistībā ar vēja postījumiem saņemta svētdien pēcpusdienā, pārsvarā Kurzemes reģionā, Rīgā un Pierīgā.

VUGD aicina namu īpašniekus un apsaimniekotājus pārbaudīt ēku jumtu, noteku, fasādes stāvokli un citus būves stiprinājumus, kā arī novērtēt teritorijā esošos kokus, lai pārliecinātos, vai stiprie vēji tiem nav radījuši bojājumus, kas nākamās vētras laikā varētu radīt nozīmīgus postījumus īpašumam.

Tēmas

Aktuālais šodien
Svarīgākais