Samazina autobusu reisu skaitu starp Jūrmalu un Rīgu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Rīgas Starptautiskās autoostas teritorija.
Rīgas Starptautiskās autoostas teritorija. Foto: Sintija Zandersone/LETA

No otrdienas, 1. februāra, tiks samazināts autobusu reisu skaits starp Jūrmalu un Rīgu, kā arī mainīsies kustības saraksts un maršrutu shēma, informēja Autotransporta direkcijā.

Ņemot vērā, ka savienojumā starp Jūrmalu un Rīgu pasažieru skaits pērn, salīdzinot ar 2020. un 2019.gadu, samazinājies par attiecīgi 32% un 62%, kā arī izvērtējot maršrutu rentabilitāti atbilstoši Sabiedriskā transporta padomes apstiprinātajiem kritērijiem, no šodienas reisu skaits autobusu maršrutā Rīga-Sloka un Rīga-Jaunķemeri tiks samazināts. Tāpat abos maršrutos mainīsies kursēšanas grafiks un reisu izpildes shēma.

Turpmāk visi reisi maršrutā Rīga-Sloka tiks izpildīti pa Salu tiltu Rīgā, savukārt Jūrmalā tie tiks nodrošināti pa pilsētas centrālo daļu līdz Dubultiem, autobusam kursējot pa Dubultu prospektu. Tālāk autobuss kursēs pa Mellužu prospektu līdz Slokas stacijai, neapkalpojot Valteru apkaimi. Šāda braukšanas shēma būs abos maršruta virzienos. Tāpat maršruta Rīga-Sloka autobusi turpmāk apstāsies pieturā "Dubultu stacija", kas atrodas pie stacijas ēkas.

Savukārt maršrutā Rīga-Jaunķemeri visi reisi tiks izpildīti pa Vanšu tiltu Rīgā, bet Jūrmalā autobuss kursēs pa Kolkas ielu līdz Kauguru rotācijas aplim, tālāk tas brauks pa Skolas ielu līdz Ventspils šosejai un kursēs caur Valteriem. Šāda autobusu braukšanas shēma būs abos maršruta virzienos.

Ņemot vērā, ka Sabiedriskā transporta padome ir apstiprinājusi maršrutu rentabilitātes kritērijus, kas jāņem vērā, plānojot reisu intensitāti, no 1.februāra autobusu reisu skaits Jūrmalas virzienā tiks samazināts. Plānots, ka maršrutā Rīga-Sloka turpmāk tiks nodrošināti 66 reisi darba dienās un 62 reisi brīvdienās, bet maršrutā Rīga-Jaunķemeri - 34 reisi katru dienu.

Autotransporta direkcijā min, ka maršrutā, kas savieno Rīgu un Jūrmalu, katru darba dienu tiek nodrošināti 70 vilciena reisu, bet brīvdienās - 58 vilciena reisi.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu