Pk, 12.08.2022.

Saeima noraida priekšlikumu atteikties no Covid-19 sertifikāta izmantošanas

Papildināts
TVNET/LETA
Saeima noraida priekšlikumu atteikties no Covid-19 sertifikāta izmantošanas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 104
Covid-19 sertifikāts. Ilustratīvs attēls.
Covid-19 sertifikāts. Ilustratīvs attēls. Foto: Sintija Zandersone/LETA

Saeima ceturtdien, 3. februārī, noraidīja vairākus opozīcijas iesniegtos priekšlikumus atvieglot Covid-19 regulējumu - tajā tika arī lūgts atteikties no Covid-19 sertifikātu izmantošanas.

Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP) atzina, ka problēmas bija, daļa no tām ir novērsta un tās tiks mēģināts atrisināt sēdes pārtraukumā.

Opozīcijas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis (R) debatēs aicināja Saeimu un parlamenta priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (NA) nekavējoties atjaunot Saeimas darbu klātienē, kā tas paredzēts Satversmē. Politiķis vaicāja, vai parlamenta darbs attālināti ir tikpat labs kā klātienē un vai šādā formātā ir iespējams nopietni debatēt par sabiedrībai svarīgiem jautājumiem, tajā skaitā, par dzīves dārdzību, enerģētisko krīzi, lēno tautsaimniecības izaugsmi un valdības parādu.

Deputāts vaicāja, vai nav tā, ka attālinātajā formātā daži deputāti "atsēž, klausoties ar vienu ausi", un norādīja, ka precīzi plkst.9 Saeimas sēdi neesot bijis iespējams sākt, jo uz to e-Saeimas sistēmā bija pieteikušies 75 kolēģi. Politiķis vaicāja, vai pārējie tajā brīdī vēl atradās gultā.

Dombrovskis pieļāva, ka Saeima varētu būtu viens no retajiem parlamentiem pasaulē, kurš strādā attālināti. Politiķis uzsvēra, ka Latvijā simtiem tūkstošu cilvēku no rīta ceļas, lai dotos uz darbu un strādātu klātienē, bet Saeimas deputāti sēž mājās, reizē kādi no parlamentāriešiem turpina saņemt transporta kompensācijas. Deputāts arī atzīmēja, ka Igaunijas Augstākā tiesa esot aizliegusi Igaunijas parlamentam strādāt attālināti, ņemot vērā institūcijas darba nozīmību.

Lēmumprojektus par darba atsākšanu klātienē virzīja deputāti - Vjačeslavs Dombrovskis (R), Edgars Tavars (ZZS), Evija Papule (R), Viktors Valainis (ZZS), Didzis Šmits, Kaspars Ģirģens (R), Armands Krauze (ZZS), Jānis Vucāns (ZZS), Gundars Daudze (ZZS), Ēriks Pucens (R) un Romāns Naudiņš.

Lēmumprojekti bija iesniegti pirms nedēļas un divām ar domu, ka Saeima tos skatīs agrāk, tāpēc tajos bija norādīti jau pagājuši datumi, no kuriem sākt darbu klātienē.

Kā ziņots, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) pirms nedēļas aģentūrai LETA izteicās, ka saslimstība ar Covid-19 strauji iet uz augšu, tāpēc esot jautājums, vai tieši šādā situācijā Saeimai būtu jālemj par darba atsākšanu klātienē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu